Banat

Muzej u Beloj Crkvi

Stalna postavka Muzeja u Beloj Crkvi

Muzej u Beloj Crkvi - Stalna postavka se nalazi u spratnom delu objekta u okviru koje je izložen materijal iz arheološke i likovne zbirke (zbog radova na rekonstrukciji objekta etnološki i istorijski materjal trenutno nisu izloženi za posetioce).

Slikarstvo je zastupljeno u dve izložbene sale od kojih su u jednoj postavljene velike kompozicije, rad lokalnog slikara XIX veka, Gerogija Putnika; a u drugoj belocrkvanski ikonopis XVIII i XIX veka.

Arheološki materijal pronađen na teritoriji okoline Bele Crkve je predstavljen hronološki prema periodizaciji od neolita do pozne antike (period Sarmata), sa naznakama lokaliteta.

U zasebnoj prostoriji je izložena zvučna video instalacija "Na osami" autorke Anice Vučetić iz Likovne zbirke muzeja.

Radno vreme u toku Manifestacije:

• radnim danima od 8:30 do 13:30 časova,
  • u subotu, 14.11.2020. od 17 do 22 časa.

Adresa:

• 1. oktobra 38