Bačka

Muzej grada Bačka Palanka

Zgrada muzeja grada Bačka Palanka

Stalna postavka Muzeja grada Bačka Palanka

U Muzeju grada eksponati su izloženi u okviru sledećih postavki:  Arheologija sa paleontologijom, Istorija, Etnologija, Građanska soba, Numizmatika, Suvenirnica, Galerija starih slika, Učionica građanske škole, Legat Željka Drljače, deo posvećen Podunavskim Švabama. Muzej grada Bačka Palanka sadrži i Dečji klub za radioničarski rad, Gradsku galeriju za tekuće izložbe i konferencije, a u pripremi je i Spomen soba znamenitih sugrađana.

(Muzej grada Bačka Palanka, Trg bratstva jedinstva 21)

Posebni programi

Radionica: „Novac kroz vekove“ (za decu)

14.11.2020. od 12 do 13 časova.

Na ovoj radionici deca se upoznaju sa menjanjem novca kroz istoriju. Cilj radionice je da deca shvate da je novac sredstvo trgovine i razmene, ali istovremeno i dokument o državnoj politici, ekonomiji, kulturi i iznad svega o umetnosti.

Radionica: „Egipatske mumije“ (za decu)

14.11.2020. od 13 do 14 časova.

Poneseni jedinstvenom atmosferom i velom misterije deca se na ovoj radionici upoznaju sa načinom izrade mumija u starom Egiptu.

Egipatska mumija, Muzej grada Bačka Palanka
Egipatska mumija

Radionica: „Praistorijske kuće“ (za decu)

14.11.2020. od 14 do 15 časova.

Naši najmlađi se upoznaju sa životom u praistorijskom dobu i prave kuće od gline i slame po ugledu na one u kojima su živeli prvobitni ljudi.

Radionica; „Osnovi dekupaž tehnika“ (za odrasle)

14.11.2020. od 17 do 18 časova.

Dekupaž je tehnika dekorisanja predmeta ili nameštaja komadima papira, najčešće salvetama. Najjednostavnije rečeno, ova tehnika  se svodi na isecanje komada papira i na njihovo lepljenje na predmet koji želimo da dekorišemo.

Radionica: „Izrada nakita u tradicionalnim tehnikama“  (za odrasle)

14.11.2020. od 18 do 19 časova.

Polaznici radionice najpre se upoznaju sa osnovama, a potom uče i naprednije tehnike izrade nakita, prateći savremene trendove uz osvrt na tradiciju.

Radionica po nazivom "Izrada nakita" če se održati 14. novembra u Muzeju grada Bačka Palanka
Radionica izrade nakita

Radionica tradicionalnog veza (za odrasle)

14.11.2020. od 19 do 20 časova.

Radionica je namenjena svima onima koji žele da otkriju i saznaju nešto novo upoznajući se i savlađujući tradicionalne tehnike i veštine u cilju očuvanja materijalnog i nematerijalnog kulturnog nasleđa.

Logo Muzeja Bačka Palanka

Radno vreme u toku Manifestacije:

• 14.11.2020. od 7 do 14 i od 16 do 20 časova.

Adresa:

• Trg bratstva jedinstva 21, 21400 Bačka Palanka