Centralna Srbija

Muzej rudničko-takovskog kraja u Gornjem Milanovcu

U galeriji u Muzeja rudničko-takovskog kraja Gornjem Milanovcu smešten je Legat braće Nastasijević, znamenite, umetničke porodice iz Gornjeg Milanovca, i stalna postavka "Pokloni i otkupi dinastije Obrenović", koja govori o članovima ovog znamenitog doma, dok se ostali deo prostora koristi za izložbe.

Legat braće Nastasijević

Posebni programi

Manifestacija "Muzeji za 10" se otvara u ambijentu izložbe "Romantični svet slike" akademskog slikara Milana Miletića.

13. maj u 19 časova: Veče posvećeno Milenku S. Filipoviću.

15. maj u 19 časova: Promocija stručne kataloške publikacije "Obrenovići u muzejskim i drugim zbirkama Srbije i Evrope" I-V u
Centru za kulturu „Gradac“ Raška.

16. maj u 19 časova: Otvaranje izložbe „Srpske kuće Božidara Petrovića“: u čast 140-e godišnjice Gimnazije „Takovski ustanak“.

18. maj od 16 do 24 časa.

Noć Muzeja otvaramo u ambijentu izložbe „Srpske kuće Božidara Petrovića“: u čast 140-te godišnjice  Gimnazije „Takovski ustanak“

Galerija Muzeja rudničko-takovskog kraja

• 16 časova - Tradicionalni turnir „Šah u muzeju“
  • 16.30 časova - Deca sa pesnikom Boškom Lomovićem