Централна Србија

Музеј рудничко-таковског краја у Горњем Милановцу

У галерији у Музеја рудничко-таковског краја Горњем Милановцу смештен је Легат браће Настасијевић, знамените, уметничке породице из Горњег Милановца, и стална поставка "Поклони и откупи династије Обреновић", која говори о члановима овог знаменитог дома, док се остали део простора користи за изложбе.

Легат браће Настасијевић

Посебни програми

Манифестација "Музеји за 10" се отвара у амбијенту изложбе "Романтични свет слике" академског сликара Милана Милетића.

13. мај у 19 часова: Вече посвећено Миленку С. Филиповићу.

15. мај у 19 часова: Промоција стручне каталошке публикације "Обреновићи у музејским и другим збиркама Србије и Европе" I-V у
Центру за културу „Градац“ Рашка.

16. мај у 19 часова: Oтварање изложбе „Српске куће Божидара Петровића“: у част 140-е годишњице Гимназије „Таковски устанак“.

18. мај од 16 до 24 часа.

Ноћ Музеја отварамо у амбијенту изложбе „Српске куће Божидара Петровића“: у част 140-те годишњице  Гимназије „Таковски устанак“

Галерија Музеја рудничко-таковског краја

• 16 часова - Традиционални турнир „Шах у музеју“
  • 16.30 часова - Деца са песником Бошком Ломовићем