Centralna Srbija

Muzej naivne i marginalne umetnosti u Jagodini

Stalna postavka na preko 500 m² izložbenog prostora, obuhvata reprezentativna dela svetskih klasika naivne i marginalne umetnosti, kao što su Sava Sekulić, Vojislav Jakić, Ilija Bašičević Bosilj, Emerik Feješ, Barberien, Bogosav Živković  itd. Bogata internacionalna zbirka MNMU broji preko 3 500 likovnih dela.

Posebni programi

13. maj od 10 do 17 časova: Kino klub MNMU - Projekcije dokumentarnih filmova iz Dokumentacije MNMU, 1. sprat. Stalna postavka, 1. sprat i suteren. Stenoviti vrt Neka Čanda, 1. sprat.

13. maj u 10 i 14 časova: Muzejski bonton (u okviru Kluba dece ljubitelja MNMU)- Mali kurs za najmlađe posetioce: o pravilima ponašanja u muzeju Priređuju: N. Ljubomirović, J. Jovanović.

14. maj od 10 do 17 časova: Kino klub MNMU -Projekcije dokumentarnih filmova iz Dokumentacije MNMU, 1. sprat. Stalna postavka, 1. sprat i suteren. Stenoviti vrt Neka Čanda, 1. sprat.

14. maj od 12 do 15 časova: Predstavljanje muzejske profesije - MNMU i učenici 3. godine Gimnazije u Jagodini (u okviru časa psihologije).

15. maj od 10 do 17 časova: Kino klub MNMU - Projekcije dokumentarnih filmova iz Dokumentacije MNMU, 1. sprat. Stalna postavka, 1. sprat i suteren. Stenoviti vrt Neka Čanda, 1. sprat.

15. maj od 12 do 15 časova: Likovna radionica sa decom iz Škole za decu sa oštećenim sluhom i govorom „11. maj“ u Jagodini. Animatori: I. Đelić, I. Jovanović, N. Ljubomirović, J. Jovanović.

16. maj od 10 do 17 časova: Kino klub MNMU - Projekcije dokumentarnih filmova iz Dokumentacije MNMU, 1. sprat. Stalna postavka, 1. sprat i suteren. Stenoviti vrt Neka Čanda, 1. sprat.

17. maj od 10 do 17 časova: Kino klub MNMU - Projekcije dokumentarnih filmova iz Dokumentacije MNMU, 1. sprat. Stalna postavka, 1. sprat i suteren. Stenoviti vrt Neka Čanda, 1. sprat.

18. maj od 12 do 15 časova: Likovna radionica Animatori: I. Đelić, I. Jovanović, N. Ljubomirović, J. Jovanović.

18. maj u 18 časova: Promocija novog broja likovnog lista MNMart, br. 9.

18 maj u 20 časova: Otvaranje izložbe slika Srboljuba Kojadinovića - Priređuje: J. Jovanović. Izložbu prati Projekcija dokumentarnog filma o jedrenjaku „Kli-Kli“: Put oko svijeta (2007), RTCG.

19. maj od 10 do 17 časova: Kino klub MNMU Projekcija dokumentarnog filma o jedrenjaku „Kli-Kli“: Put oko svijeta (2007), RTCG, 1. sprat. Izložba slika Srboljuba Kojadinovića, 1. sprat. Stalna postavka, 1. sprat i suteren. Stenoviti vrt Neka Čanda, 1. sprat.

Adresa: Boška Đuričića 10
Sajt: Muzej naivne i marginalne umetnosti