Централна Србија

Музеј наивне и маргиналне уметности у Јагодини

Стална поставка на преко 500 м² изложбеног простора, обухвата репрезентативна дела светских класика наивне и маргиналне уметности, као што су Сава Секулић, Војислав Јакић, Илија Башичевић Босиљ, Емерик Фејеш, Барбериен, Богосав Живковић  итд. Богата интернационална збирка МНМУ броји преко 3 500 ликовних дела.

Посебни програми

13. мај од 10 до 17 часова: Кино клуб МНМУ - Пројекције документарних филмова из Документације МНМУ, 1. спрат. Стална поставка, 1. спрат и сутерен. Стеновити врт Нека Чанда, 1. спрат.

13. мај у 10 и 14 часова: Музејски бонтон (у оквиру Клуба деце љубитеља МНМУ)- Мали курс за најмлађе посетиоце: о правилима понашања у музеју Приређују: Н. Љубомировић, Ј. Јовановић.

14. мај од 10 до 17 часова: Кино клуб МНМУ -Пројекције документарних филмова из Документације МНМУ, 1. спрат. Стална поставка, 1. спрат и сутерен. Стеновити врт Нека Чанда, 1. спрат.

14. мај од 12 до 15 часова: Представљање музејске професије - МНМУ и ученици 3. године Гимназије у Јагодини (у оквиру часа психологије).

15. мај од 10 до 17 часова: Кино клуб МНМУ - Пројекције документарних филмова из Документације МНМУ, 1. спрат. Стална поставка, 1. спрат и сутерен. Стеновити врт Нека Чанда, 1. спрат.

15. мај од 12 до 15 часова: Ликовна радионица са децом из Школе за децу са оштећеним слухом и говором „11. мај“ у Јагодини. Аниматори: И. Ђелић, И. Јовановић, Н. Љубомировић, Ј. Јовановић.

16. мај од 10 до 17 часова: Кино клуб МНМУ - Пројекције документарних филмова из Документације МНМУ, 1. спрат. Стална поставка, 1. спрат и сутерен. Стеновити врт Нека Чанда, 1. спрат.

17. мај од 10 до 17 часова: Кино клуб МНМУ - Пројекције документарних филмова из Документације МНМУ, 1. спрат. Стална поставка, 1. спрат и сутерен. Стеновити врт Нека Чанда, 1. спрат.

18. мај од 12 до 15 часова: Ликовна радионица Аниматори: И. Ђелић, И. Јовановић, Н. Љубомировић, Ј. Јовановић.

18. мај у 18 часова: Промоција новог броја ликовног листа МНМарт, бр. 9.

18 мај у 20 часова: Отварање изложбе слика Србољуба Којадиновића - Приређује: Ј. Јовановић. Изложбу прати Пројекција документарног филма о једрењаку „Кли-Кли“: Пут око свијета (2007), РТЦГ.

19. мај од 10 до 17 часова: Кино клуб МНМУ Пројекција документарног филма о једрењаку „Кли-Кли“: Пут око свијета (2007), РТЦГ, 1. спрат. Изложба слика Србољуба Којадиновића, 1. спрат. Стална поставка, 1. спрат и сутерен. Стеновити врт Нека Чанда, 1. спрат.

Адреса: Бошка Ђуричића 10
Сајт: Музеј наивне и маргиналне уметности