Istočna Srbija

Narodni muzej u Smederevskoj Palanci

U galeriji Narodnog muzeja u Smederevskoj Palanci smeštena je postavka "Živko G. Pavlović, general i akademik – Smrt i politika sećanja", koja govori o veličini ličnosti Živka Pavlovića u kontekstu Velikog rata i njegovih kasnijih zasluga na polju akademskog delovanja, dok se ostali deo prostora koristi za izložbe.

14. maj u 20 časova: Galerija moderne umetnosti - Svečano zatvaranje izložbe Reconnection 2019 / Closing time uz muzički performans peterportmana.

15. maj u 19 časova: u Narodnom muzeju u Smederevskoj Palanci svečano otvaranje izložbe „Istraživanje istraživanja“, Etnografskog instituta iz Beograda.

18. maj u 20 časova: Evropska noć Muzeja / Projekcija filma „Sjene“ Miloša Ljubomirovića uz razgovor sa rediteljem.

Radno vreme: od 10 do 20 časova, u subotu 18. maja do 24 časa.
Adresa: Trg heroja 5
Sajt: Narodni muzej u Smederevskoj Palanci