Источна Србија

Народни музеј у Смедеревској Паланци

У галерији Народног музеја у Смедеревској Паланци смештена је поставка "Живко Г. Павловић, генерал и академик – Смрт и политика сећања", која говори о величини личности Живка Павловића у контексту Великог рата и његових каснијих заслуга на пољу академског деловања, док се остали део простора користи за изложбе.

14. мај у 20 часова: Галерија модерне уметности - Свечано затварање изложбе Reconnection 2019 / Closing time уз музички перформанс peterportmana.

15. мај у 19 часова: у Народном музеју у Смедеревској Паланци свечано отварање изложбе „Истраживање истраживања“, Етнографског института из Београда.

18. мај у 20 часова: Европска ноћ Музеја / Пројекција филма „Сјене“ Милоша Љубомировића уз разговор са редитељем.

Радно време: од 10 до 20 часова, у суботу 18. маја до 24 часа.
Адреса: Трг хероја 5
Сајт: Народни музеј у Смедеревској Паланци