Bačka

Savremena galerija Subotica

Savremena galerija Subotica nema prostor za izlaganje fonda u vidu stalne postavke. Fond naše ustanove se prezentuje povremenim tematskim izložbama tokom izlagačke godine. Tokom manifestacije "Muzeji za 10" SGSU će imati dva izložbena programa savremene vizuelne scene:

"U korak sa vremenom: razvoj ideje o savremenosti u kolekciji Savremene galerije Subotica", kustos Nela Tonković.

"Ema Pešti: Izmeštanje", kustos Miroslav Jovančić.

SGSU

Posebni programi
-

13. maj u 19 časova: Predavanje "Leonardo – univerzalni čovek renesanse" - Predavač: Tamara Kucor, istoričarka umetnosti. Predavanje povodom obeležavanja 500 godina od smrti Leonarda da Vinčija, vizionara svog vremena koji je svojim idejama postavio neke od temelja savremene umetnosti.

14. maj u 19 časova: Razgovor sa umetnicom: Ema Pešti. Sa umetnicom će razgovarati Miroslav Jovančić, kustos izložbe.

15. maj u 19 časova: Otvaranje izložbe "U korak sa vremenom: razvoj ideje o savremenosti u kolekciji Savremene galerije Subotica".

16. maj u 19 časova: Projekcija filma o novosadskom kompozitoru Erneu Kiralju i razgovor sa rediteljem Zoltanom Šiflišem. Moderator večeri: Miroslav Jovančić.

17. maj u 19.30 časova: Kreativna radionica sa polaznicima likovne radionice Italijanskog kulturnog centra Piazza Italia. Voditeljke radionice: Ksenija Kovačević, prof. likovne kulture i voditeljka likovnih programa Italijanskog kulturnog centra Piazza Italia i Jasmina Jovančić Vidaković, muzejska edukatorka, viša kustoskinja SGSU.

Elmozdulas

18. maj u 21 čas: Stručno vođenje kroz izložbu "Izmeštanje" umetnice Eme Pešti. Publiku će voditi Ema Pešti, umetnica i miroslav Jovančić, kustos izložbe.

18. maj od 17 do 1 čas: Radionica za posetioce vezana za eksponate iz fonda SGSU koji će biti predstavljeni na izložbi "U korak sa vremenom: razvoj ideje o savremenosti u kolekciji Savremene galerije Subotica".

18. maj od 17 do 1 čas: Velika terasa Palić – Izložbena sala
Izbor grafika iz fonda SGSU - Tokom Noći muzeja posetioci će ekskluzivno moći videti manji izbor iz bogatog fonda grafičke kolekcije SGSU u izložbenom prostoru Velike terase na Paliću na kojoj je delatnost počela Savremena galerija Subotica 1962. godine, tada pod nazivom Galerija "Likovni susret" Subotica.

Velika terasa Palić

Radno vreme: od ponedeljka do petka od 8 do 20 časova, u subotu 18. maja od 17 do 1 čas
Adresa: Park Ferenca Rajhala 5
Sajt: Savremena galerija Subotica