Бачка

Савремена галерија Суботица

Савремена галерија Суботица нема простор за излагање фонда у виду сталне поставке. Фонд наше установе се презентује повременим тематским изложбама током излагачке године. Током манифестације "Музеји за 10" СГСУ ће имати два изложбена програма савремене визуелне сцене:

"У корак са временом: развој идеје о савремености у колекцији Савремене галерије Суботица", кустос Нела Тонковић.

"Ема Пешти: Измештање", кустос Мирослав Јованчић.

СГСУ

Посебни програми
-

13. мај у 19 часова: Предавање "Леонардо – универзални човек ренесансе" - Предавач: Тамара Kуцор, историчарка уметности. Предавање поводом обележавања 500 година од смрти Леонарда да Винчија, визионара свог времена који је својим идејама поставио неке од темеља савремене уметности.

14. мај у 19 часова: Разговор са уметницом: Ема Пешти. Са уметницом ће разговарати Мирослав Јованчић, кустос изложбе.

15. мај у 19 часова: Отварање изложбе "У корак са временом: развој идеје о савремености у колекцији Савремене галерије Суботица".

16. мај у 19 часова: Пројекција филма о новосадском композитору Ернеу Kираљу и разговор са редитељем Золтаном Шифлишем. Модератор вечери: Мирослав Јованчић.

17. мај у 19.30 часова: Kреативна радионица са полазницима ликовне радионице Италијанског културног центра Пиазза Италиа. Водитељке радионице: Kсенија Kовачевић, проф. ликовне културе и водитељка ликовних програма Италијанског културног центра Piazza Italia и Јасмина Јованчић Видаковић, музејска едукаторка, виша кустоскиња СГСУ.

Елмоздулас

18. мај у 21 час: Стручно вођење кроз изложбу "Измештање" уметнице Еме Пешти. Публику ће водити Ема Пешти, уметница и мирослав Јованчић, кустос изложбе.

18. мај од 17 до 1 час: Радионица за посетиоце везана за експонате из фонда СГСУ који ће бити представљени на изложби "У корак са временом: развој идеје о савремености у колекцији Савремене галерије Суботица".

18. мај од 17 до 1 час: Велика тераса Палић – Изложбена сала
Избор графика из фонда СГСУ - Током Ноћи музеја посетиоци ће ексклузивно моћи видети мањи избор из богатог фонда графичке колекције СГСУ у изложбеном простору Велике терасе на Палићу на којој је делатност почела Савремена галерија Суботица 1962. године, тада под називом Галерија "Ликовни сусрет" Суботица.

Велика тераса Палић

Радно време: од понедељка до петка од 8 до 20 часова, у суботу 18. маја од 17 до 1 час
Адреса: Парк Ференца Рајхала 5
Сајт: Савремена галерија Суботица