Бачка

Градски музеј Суботица

Посетиоци имају прилику да посете један део сталне поставке: Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830-1930) - нову поставку и Оскар Војнић (1864 - 1914) - Као потомак аустроугарске племићке породице, лишен материјалних брига, Оскар Војнић, после завршене гимназије у Суботици, одлази у Будимпешту на студије права. По добијању дипломе, враћа се у родни град, продаје посед од 750 јутара земље и отискује се на пут у далеке и тада недостижне пределе.

Стална поставка

Посебни програми

13. мај у 12 часова:  Промоција 15. и 16. броја часописа Museion Градског музеја Суботица.

14. мај у 12 часова: Отварање изложбе "Метеорити, гласници свемира" - Аутор: Александар Луковић, кустос минеролог - Природњачки музеј Београд. Изложба представља јединствену прилику да се шира јавност упозна са чврстим телима ванземаљског порекла, која пролазећи кроз атмосферу досегну површину планете и тада их називамо метеоритима.

15. мај у 12 часова: Промоција књиге "Барок Бачка" - Аутор: др Жужана Корхец Пап, рестауратор-слкар Градског музеја Суботица. Рецензент: Агнеш Озер, саветник историчар - Музеј града Новог Сада. У књизи је описана историја, етнологија и уметност 18. века у Бачкој.

16. мај у 12 часова: Отварање сталне поставке Природњачког одељења  и промоција каталога "Природне вредности северне Бачке". Аутори каталога: Иштван Хуло и Габријела Кајдочи Ловас - Градски музеј Суботица.

16. мај у 20 часова: Представа "Једна уз другу" независне глумачке трупе Слободна сцена Суботице. Представа је резултат психодрамских радионица и разговора о положају уметница у малим срединама.

16. мај у 18 часова: Радионица "Магични свет инструмената" - Деца ће се упознати са музичким инструментима из 19. и 20. века. Програм се одржава у Основној школи “Мајшански пут”, Мајшански пут 87.

17. мај у 19 часова: Предавање под називом "Музеји: Чувари прошлости или предмета из прошлости?" - Предавач: др Љиљана Гавриловић - Етнографски институт САНУ Београд.

18. мај у 17 часова: "Како је линија проговорила" - Отварање изложбе дечјих радова П.У. “Наша радост” инспирисаних сецесијом.

18. мај од 16 до 24 часова: Стална поставка Природнњачког одељења Градског музеја Суботица. Изложба "Метеорити, гласници свемира" - изложба Природњачког музеја Београд. Изложба "Unter anderen - Међу другима" - изложба о подунавским Швабама у југоисточној Европи данас - Централни Музеј Подунавских Шваба из Улма у сарадњи са Музејем града Новог Сада. Изложба "Ђорђе Бошан (1918 - 1984) сликар и професор" - ауторска изложба Уметничког оделења Градског музеја Суботица. "Оскар Војнић (1864 - 1914)" - стална поставка, "Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830 - 1930)" - стална поставка.

Адреса: Трг синагоге 3
Сајт: Градски музеј Суботица