Beograd

PTT Muzej

Stalna postavka "Tačka spajanja"

Cilj stalne postavke, pod nazivom "Tačka spajanja", je da prikazani eksponati posetiocima omoguće da prate istoriju i razvoj Srbije kao države i razvoj privatnog i društvenog života u zemlji. Kroz istoriju poštanskog saobraćaja, pregled predmeta koji su korišćeni, načini transporta poštanskih pošiljaka, zakona koji su donošeni, upotreba različitih telekomunikacionih aparata,  uvođenja novih poštanskih tehnologija, može se pratiti na koji način, koliko brzo i sa kolikim uspehom se Pošta uključivala u evropske i svetske tokove.

Pored stalne postavke posetioci će imati priliku da pogledaju tematsku izložbu "Portreti najznačajnijih poštanskih činovnika", autora Miloša Golubovića.

Radno vreme u toku manifestacije: radnim danima i nedeljom od 10 do 15 časova, u subotu 18. maja od 16 do 24 časa
Adresa: Majke Jevrosime 13
Sajt: PTT Muzej