Анатомски музеј

Анатомски музеј Факултета ветеринарске медицине (ФВМ), Универзитета у Београду, део је Kатедре за анатомију истог факултета. Оснивач музеја 1938. године био је проф. др Владета Симић, који је уједно био и први управник, тада Анатомског института Ветеринарског факултета у Београду, тако да је првобитни назив музеја био Музеј анатомског института. Упоредо са формирањем института/катедре, заједно са својим сарадницима, проф. Симић отпочео је са израдом музејске колекције, која је пре свега била у функцији наставе. Сви музејски експонати и данас су истовремено и учила намењена студентима ветеринарске медицине на основним и последипломским студијама.

Стална поставка

Музеј има 1200 експоната на 880 квадратних метара изложбеног простора. У саставу музеја налазе се: велика засебна просторија са експонатима (главна изложбена просторија), ловачка соба, две вежбаонице и мали амфитеатар са анатомско-хируршким столом значајне историјске вредности, уз велике изложбене ходнике у оба нивоа катедре, са 26 стаклених витрина са бројним експонатима. Поред тога, музеј поседује костурницу и депо вредних анатомских слика, урађених после ИИ светског рата, од стране академских сликара, пријатеља проф. Симића, а за потребе практичне наставе, када није било одговарајућих учила.

Публика у музеју

Од 13. до 18. маја од 10 до 14 часова: Стручна вођења и едукативне радионице за децу.

Адреса: Булевар ослобођења 18
Сајт: Анатомски музеј ФВМ