Savremena galerija Umetničke kolonije Ečka u Zrenjaninu

Posebni programi

14. maj u 19 časova - Otvaranje izložbe " Obnova srpske umetnosti posle 1950. godine: Beogradska grupa, Grupa 57, umetnici izvan grupa, iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin" - Na izložbi će biti predstavljeno oko četrdeset slika i skulptura umetnika formiranih posle 1950. godine, koji nisu označavali preporod već samo obnovu srpske umetnosti posle 1950. godine (slikari: Milan Kečić, Olivera Kangrga, Majda Kurnik, Ksenija Divjak, Đorđe Bošan, Radenko Mišević, Milun Mitrović, Boško Petrović, Bogomil Karlavaris, Dragoslav Stojanović Sip; vajari: Angelina Gatalica, Nikola Janković, Matija Vuković). Ovi umetnici koji ostaju pri umetničkom rečniku usvojenom između dva svetska rata bili su okupljeni u okviru Beogradske grupe, Grupe 57 ili su radili izvan grupa predstavljaju obnovu modernističkih principa međuratne srpske umetnosti nakon Drugog svetskog rata. Učešćem pojedinih umetnika u Umetničkoj koloniji Ečka sredinom pedesetih i početkom šezdesetih godina prošlog veka imali su uticaje na formiranje umetničkih stavova u lokalnoj sredini. Na izložbi će, osim umetničkih dela biti postavljena i multimedijalna prezentacija koja će uz različitu dokumentaciju vezanu za umetnička dela i same umetnike doprineti kompleksnijem predstavljanju zbirke Savremene galerije Zrenjanin.

15, 16, 17. i 18. maj od 11 do 13 časova - Slikaonica - Radionice za decu školskog uzrasta na kojima će se učenici upoznavati sa umetničkim delima na izložbi i multimedijalnom prezentacijom,  a ujedno će imati prilike da stvaraju sopstvene radove u različitim likovnim tehnikama.

15. maj od 18 do 20 časova - Slikarska radionica - Radionica za sve zainteresovane posetioce na kojima će se učesnici upoznavati sa umetničkim delima na izložbi i multimedijalnom prezentacijom,  a ujedno će imati prilike da stvaraju sopstvene radove u različitim likovnim tehnikama.

16. maj od 18 do 20 časova - Koncert - Koncert učenika Muzičke škole „Josif Marinković“ Zrenjanin.

17. i 18. maj od 18 do 20 časova - Foto-radionice - Radionice namenjene svim zainteresovanim posetiocima u kojima će učesnici dobiti osnove o fotografiji i tehnikama fotografisanja.

18. maj (Međunarodni dan muzeja) u 13 časova - Stručno vođenje - Vođenje kroz izložbu "Obnova srpske umetnosti posle 1950. godine: Beogradska grupa, Grupa 57, umetnici izvan grupa, iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin".

19. maj (14. Evropska noć muzeja) od 18 do 19 časova - Koncert - Koncert učenika Muzičke škole „Josif Marinković“ Zrenjanin.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) od 19 do 21 časova - Foto-radionice - Radionice namenjene svim zainteresovanim posetiocima u kojima će učesnici dobiti osnove o fotografiji i tehnikama fotografisanja.

Adresa: Trg slobode 7
Sajt: Savremena galerija Umetničke kolonije Ečka