Бачка

Музеј општине Бачка Топола

Музеј општине Бачка Топола се налази у каштелу Краи која је била саграђена у барокном стилу 1802. године.

Музеј има три сталне поставке:
- археолошку изложбу;
- изложбу о лекару др. Јаношу Хаџију;
- спомен собу и стручну библиотеку архитекте и етнолога др Имреа Харкаија.

У Музеју је отворена једна периодична ликовна изложба о раду наивног сликара Антала Дудаша-Семешија.

Археолошка поставка
Изложбу о лекару др. Јаношу Хаџију

Посебни програми

18. мај од 20 до 21 час: Концерт барокне музике - Ансамбл Београдски барок изводиће музику познатих барокних композитора као што су Вивалди, Бах, Рамо итд. на копијама инструмената из епохе барока у Музеју општине Бачка Топола. Концерт барокне музике омогућава да публика упозна епоху барока и историјске музичке инструменте, да се едукује о класичној музици, култури посећивања концерата и слушању квалитетне музике. Концерт траје око сат времена. Улаз је бесплатан.

Ансамбл Београдски барок је основан 2003. године, чине га музичари који се баве историјски информисаном извођачком праксом музике 17. и 18. века свирајући на копијама инструмената из тог периода, и један је од првих ансамбла те врсте у Србији. Ансамбл је радио са многим реномираним музичарима из области ране музике и успешно је наступао на концертима у земљи и иностранству. Facebook, Youtube

Ансамбл Београдски барок

Радно време: од 9 до 15 часова, у суботу 18. маја до 22 часа