Источна Србија

Завичајни музеј Књажевац

Етнолошка поставка

Завичајни музеј Књажевац као музеј комплексног типа у свом саставу обухвата и Музеј града у кући Алексе Аце Станојевића, Архео-етно парк Равна, као и најстарије војно утврђење у тимочкој области Timacum Minus.

Музеј града у кући Алексе Аце Станојевића

Посебни програми

14. мај у 10 часова - Ђаци прваци у Архео-етно парку у Равни - Ученици књажевачких основних школа кроз интерактивне радионице и игру све о "Завичају од А до Ш" упознаће се са традиционланим начином живота у сеоској задрузи типичној за књажевачка села крајем 19. века.

Лабораторија конзервације

15. мај у 13 часова - Ђаци прваци у Архео-етно парку у Равни - Ученици књажевачких основних школа кроз интерактивне радионице и игру све о "Завичају од А до Ш" упознаће се са традиционланим начином живота у сеоској задрузи типичној за књажевачка села крајем 19. века.

16. мај у 19 часова - Промоција публикације "Археологија Музеја Крајине" - Аутор Гордан Јањић, археолог, музејски сватник, галерија Завичајног музеја Књажевац.

Архео-етно парк Равна

17. мај у 19 часова - Отварање изложбе слика "У предворју божијег станишта" књажевачког сликара Дарка Динића.

18. мај (Међународни дан музеја) у 12 часова -  Предавање "Употреба разбоја и делова разбоја у магисјке сврхе", етнолога Александра Репеџића, галерија Завичајног музеја Књажевац.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) од 20 до 24 часа - Промоција књиге "Одговор ношен ветром" - Избор педесет песама Боба Дилана са коментарима аутора Ивана Потића уз пратњу књажевачких музичара, двориште Завичајног музеја Књажевац.

Адреса: Карађорђева 15
Сајт: Завичајни музеј Књажевац