Prirodnjački centar Srbije Svilajnac

Stalna postavka

Biodiverzitet Srbije, foto: Miša Nikolić

Prirodnjački centar Srbije Svilajnac predstavlja spoj nauke, obrazovanja, zabave i turizma na jednom mestu, na vrlo specifičan način. Takav koncept čini ga jedinstvenim u ovom delu Evrope. Atraktivnost Prirodnjačkog centra Srbije ogleda se u jedinstvu velikog izložbenog (muzejskog) prostora i zabavnog dino-parka na otvorenom. Muzejski deo Prirodnjačkog centra Srbije čini 7 tematskih izložbi, koje se nalaze u samom objektu, dok se jedna izložba nalazi u parku, u unutrašnjosti modela vulkana. Izložbe koje čine stalnu postavku su: Geološki vremeplov, Svet minerala i stena, Svet dinosaurusa, Nebesko kamenje, Biodiverzitet Srbije, Mamut "Kika", Geodiverzitet Srbije, Vulkan.

Geološki vremeplov

Pored stalne postavke u Prirodnjačkom centru Srbije nalazi se i gostujuća izložba katedre za Arheologiju, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu pod nazivom "Bioarheologija Đerdapa".

Bioarheologija Đerdapa, foto: Miša Nikolić

Posebni programi

Od 14. maja od 20. maja - Besplatan ulaz za individualne posete.

18. maj (Međunarodni dan muzeja) u 15 časova - Kulturno-umetnički program (plesne grupe, hor).

Radno vreme: od 10 do 18 časova, u subotu 19. maja od 10 do 22 časa
Adresa: Kralja Petra Prvog 111