Централна Србија

Природњачки центар Србије Свилајнац

Стална поставка

Биодиверзитет Србије, фото: Миша Николић

Природњачки центар Србије Свилајнац представља спој науке, образовања, забаве и туризма на једном месту, на врло специфичан начин. Такав концепт чини га јединственим у овом делу Европе. Атрактивност Природњачког центра Србије огледа се у јединству великог изложбеног (музејског) простора и забавног дино-парка на отвореном. Музејски део Природњачког центра Србије чини 7 тематских изложби, које се налазе у самом објекту, док се једна изложба налази у парку, у унутрашњости модела вулкана. Изложбе које чине сталну поставку су: Геолошки времеплов, Свет минерала и стена, Свет диносауруса, Небеско камење, Биодиверзитет Србије, Мамут "Кика", Геодиверзитет Србије, Вулкан.

Геолошки времеплов

Поред сталне поставке у Природњачком центру Србије налази се и гостујућа изложба катедре за Археологију, Филозофског факултета Универзитета у Београду под називом "Биоархеологија Ђердапа".

Биоархеологија Ђердапа, фото: Миша Николић

Посебни програми

Од 14. маја од 20. маја - Бесплатан улаз за индивидуалне посете.

18. мај (Међународни дан музеја) у 15 часова - Културно-уметнички програм (плесне групе, хор).

Радно време: од 10 до 18 часова, у суботу 19. маја од 10 до 22 часа
Адреса: Краља Петра Првог 111