Narodni muzej Čačak

Stalna postavka

Stalna postavka se nalazi u konaku Jovana Obrenovića iz 1835. godine koji je 1979. godine proglašen za kulturno dobro od velikog značaja. Prostorni sklop konaka omogućio je da se u postavci obrade tri teme: Period od praistorije do kraja srednjeg vekaCrkve i manastiri čačanskog kraja, Ustanci i ratovi 1804-1941. godine.

Posebni programi

Od 14. od 20. maja - Izložba "Igra ruku – makrame" -  Izložba autora Vladimira Radulovića postavljena je u Galeriji Narodnog muzeja Čačak. Makrame je opšte prihvaćeni naziv za umetnost vezivanja čvorova, na izložni će biti prezentovani radovi nastali ovom tehnikom (narukvice, ogrlice, torbe, stolnjaci, tapiserije.....)

16, 17, 18. i 19. maj od 18 do 20 časova - Radionice - Radionice prate izložbu "Igra ruku – makrame".

18. maj (Međunarodni dan muzeja) od 9 do 15 časova - Stručno vođenje "Spomenik kulture Rimske terme" -  Rimske terme u centru Čačka otkrivene su prilikom  rekonstrukcije gradskog centra i iskopavanja temelja za novu stambenu zgradu. Zaštitna arheološka iskopavanja izvedena su 1970. godine, a konzervaciji obavljena 1971. i 1972. godine. Na osnovu rezultata istraživanja zaključeno je da su terme sagrađene krajem III i početkom IV veka i bile u funkciji do kraja IV veka .

19. maj (14. Evropska noć muzeja) od 17 - 02 časa - Stručno vođenje "Spomenik kulture Rimske terme"

Rimske terme

Radno vreme: Konak Jovana Obrenovića - radno vreme od 9 do 17 časova, u subotu 19. maja od 9 do 02 časa
Adresa: Cara Dušana 1