Централна Србија

Народни музеј Чачак

Стална поставка

Стална поставка се налази у конаку Јована Обреновића из 1835. године који је 1979. године проглашен за културно добро од великог значаја. Просторни склоп конака омогућио је да се у поставци обраде три теме: Период од праисторије до краја средњег векаЦркве и манастири чачанског краја, Устанци и ратови 1804-1941. године.

Посебни програми

Од 14. од 20. маја - Изложба "Игра руку – макраме" -  Изложба аутора Владимира Радуловића постављена је у Галерији Народног музеја Чачак. Макраме је опште прихваћени назив за уметност везивања чворова, на изложни ће бити презентовани радови настали овом техником (наруквице, огрлице, торбе, столњаци, таписерије.....)

16, 17, 18. и 19. мај од 18 до 20 часова - Радионице - Радионице прате изложбу "Игра руку – макраме".

18. мај (Међународни дан музеја) од 9 до 15 часова - Стручно вођење "Споменик културе Римске терме" -  Римске терме у центру Чачка откривене су приликом  реконструкције градског центра и ископавања темеља за нову стамбену зграду. Заштитна археолошка ископавања изведена су 1970. године, а конзервацији обављена 1971. и 1972. године. На основу резултата истраживања закључено је да су терме саграђене крајем III и почетком IV века и биле у функцији до краја IV века .

19. мај (14. Европска ноћ музеја) од 17 - 02 часа - Стручно вођење "Споменик културе Римске терме"

Римске терме

Радно време: Конак Јована Обреновића - радно време од 9 до 17 часова, у суботу 19. маја од 9 до 02 часа
Адреса: Цара Душана 1