Јужна Србија

Народни музеј Врање

Посебни програми

14. мај у 19 часова - Отварање изложбе "Избор из Збирке Дома Војске Србије" - Изложба обухвата око тридесет дела најзначајнијих југословенских уметника, међу којима су дела Саве Шумановића, Петра Лубарде, Мила Милуновића, Бранка Миљуша, Косте Хакмана, Нандора Глида, Богомила  Карлавариса, Ангелине Гаталице, Ота Лога. Посебан куриозитет ове изложбе је то што ће публика ће бити у прилици да погледа четири слике Влаха Буковца, Светислава Страла, Лазара Личеноског и Марка Челебоновића, које до сада нису биле излагане. Галерија Народног музеја Врање, 29. новембра бб, велика сала.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) у 19 часова - Отврање изложбе "Избор из Збирке савременог стваралаштва Галерије Народног музеја Врање"Галерија Народног музеја Врање, 29. новембра бб, мала сала.

Напомена: Будући да је изложбени простор са сталним поставкама у згради Селамлука Пашиних конака и Музеј кућа Боре Станковића затворен за посетиоце због актуелних конзерваторско-рестаураторских радова на архитектоници зграда, Народни музеј Врање неће имати активности на овим локацијама.

Адреса: Народни музеј Врање - Пионирска 1; Галерија Народног музеја Врање - 29. новембра бб
Сајт: Народни музеј Врање