Банат

Савремена галерија Уметничке колоније Ечка у Зрењанину

Посебни програми

14. мај у 19 часова - Отварање изложбе " Обнова српске уметности после 1950. године: Београдска група, Група 57, уметници изван група, из збирке Савремене галерије Зрењанин" - На изложби ће бити представљено око четрдесет слика и скулптура уметника формираних после 1950. године, који нису означавали препород већ само обнову српске уметности после 1950. године (сликари: Милан Кечић, Оливера Кангрга, Мајда Курник, Ксенија Дивјак, Ђорђе Бошан, Раденко Мишевић, Милун Митровић, Бошко Петровић, Богомил Карлаварис, Драгослав Стојановић Сип; вајари: Ангелина Гаталица, Никола Јанковић, Матија Вуковић). Ови уметници који остају при уметничком речнику усвојеном између два светска рата били су окупљени у оквиру Београдске групе, Групе 57 или су радили изван група представљају обнову модернистичких принципа међуратне српске уметности након Другог светског рата. Учешћем појединих уметника у Уметничкој колонији Ечка средином педесетих и почетком шездесетих година прошлог века имали су утицаје на формирање уметничких ставова у локалној средини. На изложби ће, осим уметничких дела бити постављена и мултимедијална презентација која ће уз различиту документацију везану за уметничка дела и саме уметнике допринети комплекснијем представљању збирке Савремене галерије Зрењанин.

15, 16, 17. и 18. мај од 11 до 13 часова - Сликаоница - Радионице за децу школског узраста на којима ће се ученици упознавати са уметничким делима на изложби и мултимедијалном презентацијом,  а уједно ће имати прилике да стварају сопствене радове у различитим ликовним техникама.

15. мај од 18 до 20 часова - Сликарска радионица - Радионица за све заинтересоване посетиоце на којима ће се учесници упознавати са уметничким делима на изложби и мултимедијалном презентацијом,  а уједно ће имати прилике да стварају сопствене радове у различитим ликовним техникама.

16. мај од 18 до 20 часова - Концерт - Концерт ученика Музичке школе „Јосиф Маринковић“ Зрењанин.

17. и 18. мај од 18 до 20 часова - Фото-радионице - Радионице намењене свим заинтересованим посетиоцима у којима ће учесници добити основе о фотографији и техникама фотографисања.

18. мај (Међународни дан музеја) у 13 часова - Стручно вођење - Вођење кроз изложбу "Обнова српске уметности после 1950. године: Београдска група, Група 57, уметници изван група, из збирке Савремене галерије Зрењанин".

19. мај (14. Европска ноћ музеја) од 18 до 19 часова - Концерт - Концерт ученика Музичке школе „Јосиф Маринковић“ Зрењанин.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) од 19 до 21 часова - Фото-радионице - Радионице намењене свим заинтересованим посетиоцима у којима ће учесници добити основе о фотографији и техникама фотографисања.

Адреса: Трг слободе 7
Сајт: Савремена галерија Уметничке колоније Ечка