Bačka

Savremena galerija Subotica

Savremena galerija Subotica od početka svog rada, 1962. godine, neprekidno prikuplja, čuva, proučava i izlaže dela savremene vizuelne umetnosti, a danas poseduje veoma bogati umetnički fond od oko 1500 radova. Kolekcija se prezentuje kroz povremene tematske izložbene programe ali nema mogućnosti da bude izložena kao stalna postavka.

Tokom manifestacije Muzeji za 10 SGSU će imati dva izložbena programa savremene vizuelne scene: "Presecanje medija" i "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld".

Posebni programi

14. maj u 19 časova - Vođenje kroz izložbu "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld" - Kustoskinja izložbe, Nela Tonković, istoričarka umetnosti, vodiće publiku kroz postavku.

15. maj - Dan otvorenih vrata.

16. maj u 19 časova - Konkurs za selfi ili fotografiju urađenu na nekom od programa SGSU - Prezentacija selfija i fotografija i proglašenje pobednika Konkurs za selfie ili fotografiju urađenu na nekom od programa naše galerije tokom 2017. i 2018. – Uslov konkursa je da je autor/ka selfie ili fotografiju objavio/la na  FB ili Instagram profilu (ili nekoj drugoj društvenoj mreži).

17. maj u 19 časova - Otvaranje izložbe "Presecanje medija" - Kustoski projekat Miroslava Jovančića, kustosa SGSU koji se bavi fenomenom presecanja vizuelnih i muzičkih medija u savremenoj umetničkoj praksi.

18. maj (Međunarodni dan muzeja) u 19:30 časova - Koncert Markus Krispel/Miklós Szilvester duo (A/HU) - free-jazz, improvizacija, avant-garde.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) - Koncerti - Nastup Ružice Inić (sopran) u okviru projekta Konstantina Stefanovića na izložbi "Presecanje medija".

19. maj (14. Evropska noć muzeja) od 17 do 01 - Radionica za sve posetioce - Fotografišite najzanimljiviji deo na izložbenim postavkama "Presecanje medija" i "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld" i postavite na društvene mreže tj. postujte sa Vašeg FB ili Instagram profila na FB ili Instagram profile SGSU. Naše FB i Instagram stranice biće preko projektora uključene te će putem projekcije Vaši postovi biti vidljivi u prostoru naše galerije.

19. maj (14. Evropska noć muzeja) u 21 čas - Vođenje kroz izložbu "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld" - Publiku će voditi Nela Tonković, kustoskinja izložbe.

Radno vreme: od ponedeljka do petka od 8 do 20 časova, u subotu 19. maja od 17 do 01 čas
Adresa: Park Ferenca Rajhala 5
Sajt: Savremena galerija Subotica