Бачка

Савремена галерија Суботица

Савремена галерија Суботица од почетка свог рада, 1962. године, непрекидно прикупља, чува, проучава и излаже дела савремене визуелне уметности, а данас поседује веома богати уметнички фонд од око 1500 радова. Колекција се презентује кроз повремене тематске изложбене програме али нема могућности да буде изложена као стална поставка.

Током манифестације Музеји за 10 СГСУ ће имати два изложбена програма савремене визуелне сцене: "Пресецање медија" и "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld".

Посебни програми

14. мај у 19 часова - Вођење кроз изложбу "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld" - Кустоскиња изложбе, Нела Тонковић, историчарка уметности, водиће публику кроз поставку.

15. мај - Дан отворених врата.

16. мај у 19 часова - Конкурс за селфи или фотографију урађену на неком од програма СГСУ - Презентација селфија и фотографија и проглашење победника Конкурс за селфие или фотографију урађену на неком од програма наше галерије током 2017. и 2018. – Услов конкурса је да је аутор/ка селфие или фотографију објавио/ла на  ФБ или Инстаграм профилу (или некој другој друштвеној мрежи).

17. мај у 19 часова - Отварање изложбе "Пресецање медија" - Кустоски пројекат Мирослава Јованчића, кустоса СГСУ који се бави феноменом пресецања визуелних и музичких медија у савременој уметничкој пракси.

18. мај (Међународни дан музеја) у 19:30 часова - Концерт Маркус Криспел/Miklós Szilvester дуо (A/HU) - free-jazz, импровизација, avant-garde.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) - Концерти - Наступ Ружице Инић (сопран) у оквиру пројекта Константина Стефановића на изложби "Пресецање медија".

19. мај (14. Европска ноћ музеја) од 17 до 01 - Радионица за све посетиоце - Фотографишите најзанимљивији део на изложбеним поставкама "Пресецање медија" и "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld" и поставите на друштвене мреже тј. постујте са Вашег ФБ или Инстаграм профила на ФБ или Инстаграм профиле СГСУ. Наше ФБ и Инстаграм странице биће преко пројектора укључене те ће путем пројекције Ваши постови бити видљиви у простору наше галерије.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) у 21 час - Вођење кроз изложбу "diSTRUKTURA: We are living in a beautiful wOURld" - Публику ће водити Нела Тонковић, кустоскиња изложбе.

Радно време: од понедељка до петка од 8 до 20 часова, у суботу 19. маја од 17 до 01 час
Адреса: Парк Ференца Рајхала 5
Сајт: Савремена галерија Суботица