Централна Србија

Музеј угљарства Сењски Рудник

Сталне поставке

Музеј угљарства  је као јединствена и специфична институција културе за посетиоце отворен сваког радног дана и суботом од 9 до 17 часова. На више сталних поставки је приказан технички и историјски развој рударства у подземној експлоатацији угља као и живот рудара и њихових породица после изласка из јаме. Изложени експонати су оригинални (служили су за рад у јами) и датирају од 3. и 4. века наше ере па до данашњих дана.

Посебни програми

За време манифестације биће обрађена тема по називом "Јамска чета за спасавање – хероји без мане и страха". Биће организовано и више програма као што су такмичење у рударској дисциплини (израда ручне јамске подграде на отвореном простору), посета чланова чете за спасавање из свих рудника угља у Србији, презентације активности удружења "Ресавчанке" из Ресавице и удружења "Братинска" из Сењског Рудника, итд.

Адреса: 35234 Сењски Рудник
Сајт: Музеј угљарства Сењски Рудник