Централна Србија

Музеј рудничко-таковског краја у Горњем Милановцу

У галерији у Музеја рудничко-таковског краја Горњем Милановцу смештен је Легат браће Настасијевић, знамените, уметничке породице из Горњег Милановца, и стална поставка "Поклони и откупи династије Обреновић", која говори о члановима овог знаменитог дома, док се остали део простора користи за изложбе.

Посебни програми

14. мај у 18 часова - Отварање изложбе "Живот у снази мотора – Михаило Мика Борисављевић" која је посвећена животу и изузетним достигнућима у области моторне и аутомобилске индустрије светски признатог стручњака проф. Михаила Борисављевића. Аутори изложбе и монографије посвећене проф. Борисављевићу су Ана Цицовић, виши кустос археолог Музеја рудничко-таковског краја, Момчило Пауновић, дугогодишњи пријатељ проф. Борисављевића и Владимир Веселиновић, из Удружења историчара аутомобилизма. На отварању ће говорити др Милорад Милованчевић, редовни професор Машинског факултета у Београду и Небојша Ђорђевић, председник Удружења историчара аутомобилизма. Чланови клубова АМК "Ветеран-Вождовац" из Београда и МК "Lonely riders", "Горњи Милановац" и "Тешке боје" из Горњег Милановца ће присуствовати отварању.

17. мај у 18 часова - Писац епске фантастике, аутор едиције Kosingas, као и романа о Милошу Обилићу  Александар Тешић, говориће о историји и митологији у својим делима.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) од 17 часова - Различити програми - представа за децу, турнир у шаху, изложба Криптофотографије, вечерњи концерт "Експонати из музичке кутије Душане Стефановић", дефиле спортиста Горњег Милановца. Позвали смо у госте све спортске клубове и бићемо нам драго да укажемо на то шта спорт значи свим генерацијама, од најмлађих до најстаријих.

Ноћ Музеја отварамо у амбијенту наше изложбе ЖИВОТ У СНАЗИ МОТОРА

17:00  Дефиле бајкера и бициклиста кроз град (Бајкер клубови: ,,Lonely riders“, ,,Тешке боје“, ,,Горњи Милановац“ и бициклисти рекреативци)

Почетак традиционалног турнира ШАХ У МУЗЕЈУ за све узрасте од 7 до 107

17:30 Представа за децу ХРАБРИ КРОЈАЧ позоришне трупе Maximus Art из Београда

18:30 Дефиле спортских клубова нашег града (Спортско рекреативни клуб ,,Спортић“, Гимнастички клуб  ,,Таковски грм“, Гимнастички клуб ,,Пантер“, Карате клуб  ,,Таково“, Карате клуб ,,Горњи Милановац“, Карате клуб ,,До Кан“, Атлетски клуб ,,Таково“,  Џудо клуб ,,Араши“, Одбојкашки клуб ,,Таково“, Женски рукометни клуб ,, Металац А.Д“, Омладински кошаркашки клуб ,,Таково“, Кошаркашки клуб ,,Икар“, Фудбалски клуб ,,Металац“, Фудбалски клуб ,,Таково“, Тениски клуб ,,Таково“, Шаховски клуб ,, Металац“, Стрељачка дружина ,,Драган Јевтић Шкепо“).

20:00 Криптофотографија  СПОРТОМ КРОЗ НАСЛЕЂЕ : додела награда и отварање изложбе пристиглих радова са фотоконкурса

20:30 Додела пехара најбољим шахистима у категорији: деца и одрасли

21:00  ЕКСПОНАТИ ИЗ МУЗИЧКЕ КУТИЈЕ ДУШАНЕ СТЕФАНОВИЋ – вечерњи концерт

НОЋ МУЗЕЈА и у Брезни