Бачка

Градски музеј Суботица

Стална поставка

Посетиоци имају прилику да посете један део сталне поставке: Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830-1930) - нову поставку и Оскар Војнић (1864 - 1914) - Као потомак аустроугарске племићке породице, лишен материјалних брига, Оскар Војнић, после завршене гимназије у Суботици, одлази у Будимпешту на студије права. По добијању дипломе, враћа се у родни град, продаје посед од 750 јутара земље и отискује се на пут у далеке и тада недостижне пределе.

Актуелне изложбе "Будимски барокни сликар Франц Фалконер" и "Секељи из Буковине у Бачкој" - Секељи из Буковине су мале мађарске етничке заједнице са заједничком историјом. Они данас живе у жупанијама Толна и Барања у Мађарској, Хунедоара у Румунији и у Војводини.

Стална поставка

Посебни програми

14. мај у 18 часова - Играоница инспирисана изложбом Будимски барокни сликар Франц Фалконер.

16. мај у 19 часова - Документарни филм - Маркиз Ваврен: Од племићког имања до џунгле.

17. мај у 16:30 часова - Играоница "Иза оквира".

18. мај (Међународни дан музеја) у 18 часова - Уметници и њихова дела из Првог светског рата у уметничкој збирци Градског музеја Суботица - Предавање са пројекцијом слика - др Олга К. Нинков.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) - Rhythmical Dance Club - Плесни перформанс, изводиће се више пута током вечери.

19. мај (14. Европска ноћ музеја) - Концерт суботичке групе The sPark.

Адреса: Трг синагоге 3
Сајт: Градски музеј Суботица