Јеврејски историјски музеј

Стална поставка

По хронолошком принципу, стална поставка приказује историју, традицију и културу Јевреја Србије и бивше Југославије, од 2. века до краја Другог светског рата. Најупечатљивији делови поставке су: предмети јудаике – етнолошке збирке оригиналних ритуалних предмета са елементима примењене уметности, и предмети историјске – холокауст збирке. Поставка је стара али добро конципирана, информативна и, заиста, и даље атрактивна судећи по свакодневним појединачним и групним посетама домаћих и страних посетилаца и њиховим коментарима.

Стална поставка

Посебни програми

14. мај у 13 часова - Отварање ликовне изложбе сликарке Мирјане Драгић - Лехнер - Леви део предворја Јеврејског историјског музеја.

Од 14. до 2о. маја - Кабинет Југославија - Пројекат који се реализује у сарадњи са Музејем Југославије. Експонати ће бити постављњни у десном делу предворја Јеврејског историјског музеја.

Радно време: радним данима од 10 до 14 часова
Адреса: Краља Петра 71а