Loading...
Програм 2017 по данима

КАЛЕНДАР: ПЕТАK 12. МАЈ 2017.

КЛИКНИТЕ НА СЛИКУ ЗА ПДФ ВЕРЗИЈУ

ПЕТАК 12. МАЈ

 

Београд

12:00 Музеј Југославије - Пратећи програм изложбе Југо моја Југо-гастарбајтерске приче: хип-хоп радионица са Кид Пексом (Петар Росандић), репером из Беча, дететом гастарбајтера и мигрантима који тренутно бораве у Србији.

Заоставштина Оље Ивањицки, Историјски музеј Србије, стручно вођење
Заоставштина Оље Ивањицки, Историјски музеј Србије, стручно вођење

17:00 Историјски музеј СрбијеСтручно вођење кроз изложбу „Заоставштина Оље Ивањицки”

17:00 Београдска тврђава - Стручно вођење у Барутани О римским каменим споменицима

17:00 ПТТ Музеј – Стручно вођење кроз сталну поставку Тачка спајања.

19:00 Кућа Краља Петра Првог –  Књижевно вече: “Исидора нас слуша“, група аутора збирке прича „Крик“, Лаура Барна

19:00 Ранчићева кућа (Центар за културу Гроцка) – Отварање изложбе радова са 32. Међународне ликовне колоније графике у Смедереву 2016

10:00 – 22:00 Медија центар „Одбрана“ Велика галерија - Изложба  „Омаж Милану Комненићу“

10:00 – 22.00 Медија центар „Одбрана“ Мала галерија – Изложба Музеј у гостима Градски музеј Вршац „Јавор Рашајски

10:00 – 22:00 Музеј Југославије – Изложба Југо моја Југо-гастарбајтерске приче у објекту Музеј 25. мај о југословенским радницима на привременом раду у Аустрији и Немачкој.

10:00 – 22:00 Продајна галерија Београд - Кристине Нарвида, изложба Бдење. 

10:00 – 22:00 Кућа Сликара- Кућа Сликара - Косанчићев венац 19, изложба у ходницима зграде,  Продајна галерија и Фонд Олге Оље Ивањицки

10:00 – 22:00 Музеј Паје Јовановића (Музеј града Београда) – Стална поставка

10:00 - 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостима – Музеј Војводине  - Изложба Старинска ткања и заборављени преплетаји 

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостима – Бенаки музеј (Атина); у оквиру манифестације Дани грчке културе у Србији

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд - Изложба Коцкасти универзум – лего у Србији, аутор Ана Дајић

Изложба Коцкасти универзум – лего у Србији
Изложба Коцкасти универзум – лего у Србији

10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба „Ево мене, ето вас... Сећање кнеза Милоша”

 10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба  „Печатњаци и печати из збирке Историјског музеја Србије

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије - Мултимедијална интерактивна изложба „Србија 1915–1916

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије - Изложба „Заоставштина Оље Ивањицки”

10:00 – 22:00 Галерија „Инкиостри“( Музеј Примењене уметности) – Изложба „На први (п)оглед

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, МПУ - Изложба „Србија, рат и плакат“ Три плаката, три аутора, три приче о Србији

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, МПУ -  Изложба „Плакати Милтона Глејзера из колекције МПУ

09:00 – 17:00 Галерији ЗАПРОКУЛ-а (Завод за проучавање културног развитка) - Изложба слика насталих крајем XIX и у XX веку „Загонетно и обично представљање Народног музеја Панчево

09:00 – 14:00 Јеврејски историјски музеј -  Стална поставка

10:00 – 14:00 Музеј позоришне уметности Србије – Чувари позоришта (програм за предшколце)

Музеј позоришне уметности Србије –  Изложба Позориште "Мата Милошевић", ФДУ

10:00 – 22:00 Салон Музеја савремене уметности Београд - Изложба Дејан Марковић: State of Nature

10:00 – 22:00 Галерија Природњачког музеја – Изложба Метеорити – гласници свемира

10:00 – 22:00 Галерија Српске академије наука и уметности - Изложба Градина на Јелици.Утврђени центар у Илирику VI века и вишеслојно археолошко налазиште

 

Нови Сад

10:00 – 13:00 Покрајински завод за заштиту природе –  РАДИОНИЦЕ „ВОДНИ АГЕНТ – ПУТЕВИ ВОДЕ“

13:00 Трг Слободе - Завод за заштиту споменика културе Града Новог Сада – Отварање изложбе Трг слободе- срце Новог Сада

18:00 – 22:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Отворени атеље студената Академије класичног сликарства Универзитета EDUCONS, Сремска Каменица

16:00 – 18:00 Покрајински завод за заштиту природе –  РАДИОНИЦЕ „ВОДНИ АГЕНТ – ПУТЕВИ ВОДЕ“

19:00 Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића –  Обележавање Дана Позоришног музеја Војводине

Лица Мире Бањац

19:00 Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића – Отварање изложбе Лица Мире Бањац

10:00 – 22:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Изложба Графички омнибус: Љубомир Ивановић, Михајло С. Петров, Ђорђе Андрејевић Кун, део фондова Народне библиотеке Србије

10:00 – 22:00  Спомен-збирка Павла Бељанског – Изложба Уметници, академици из колекције Павла Бељанског

10:00 – 22:00 Српска академија наука и уметности Огранак САНУ у Новом Саду - Кикинда XX/XXI Гостујућа изложба Народног музеја Кикинда.

10:00 – 22:00 Архив Војводине – Изложба „300 година ослобођења Панчева од Турака

09:00 - 19:00 Клуб Друштва новинара Војводине – Изложба „ПЛАКАТИРАЊЕ ГЕНОЦИДА“ 

10:00 – 22:00  Музеј града Новог Сада – Изложба „Траг мача, траг пера“ Оригинална писма Еугена Савојског

10:00 – 22:00 Музеј града Новог Сада –  QUATTRO GATOS - Четири мачора

10:00 – 22:00  Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића -  Изложба слика Доброг Стојановића

10:00 – 22:00 Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића – 9x3 Изложба слика и графика наставника и сарадника катедре за графику Академије уметности у Новом Саду

10:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Изложба фотографија „СТЕНЕ – СКРИВЕНЕ БОЈЕ И ОБЛИЦИ“

 

Аранђеловац

09:00 – 17:00 Споменик природе „Рисовача“ - Стална поставка у пећини Рисовачи

09:00 – 17:00 Знаменито место „Орашац“ -  Стална поставка

09:00 – 22:00  Народни музеј Аранђеловац – „Између костима и орнамента – винчанске антропоморфне фигурине“, изложба Народног музеја из Смедеревске Паланке

Бела Црква

10:00 – 22:00 Музеј у Белој Цркви – Отварање изложбе „Слике Вароши“ Прикази Беле Цркве у сликарству поводом 300 година од оснивања града

 

Бор

 

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ - Изложба ''Битка на Легету'', представљање Музеја Крајине из Неготина

 

Радионица Учење манкале, Музеј рударства и металургије БОР, Манифестација Музеји Србије 2016. године
Радионица Учење манкале, Музеј рударства и металургије БОР, Манифестација Музеји Србије 2016. године

11:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ - Циклус предавања ''Средњовековна Србија''

17:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ - Радионица ''Израда глинених посуда''

18:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ - Радионица ''Отисак''

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – ''Манкала – мисаона игра'' у просторијама Музеја

Ваљево

10:00 – 22:00 Модерна галерија Ваљево - Изложба "Љуба-слике"

Врњачка бања

 18:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Отварање изложбе Наташа Радоја и Миодраг Елезовић - слике, ликовна изложба два београдска аутора у оквиру пројекта „Савремена српска ликовна сцена“.

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање – „Шумови мора“ , изложба Природњачког музеја из Београда.

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање –  Поруке Горње Мезије, археолошка изложба нз Завичајног музеја из Јагодине

Врање

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја – Изложба радова Децембарска група 1955-60, из збирке Савремене галерије Зрењанин

10:00 – 22:00 Народни музеј – Изложба  Ентеријер врањске градске куће из прве половине 20.века – трпезарија и спаваћа соба

20:00 Музеј кућа Боре Станковића - Ташана, представа Позоришта Бора Станковић

10:00 – 22:00 Музеј кућа Боре Станковића - Мајски атеље под старим дудом, отворено двориште Музеј куће за полазнике ликовне радионице Народног универзитета

Врбас

10:00 – 22:00 Ликовна галерија - Изложба фотографија „Музеј као инспирација“

10:00 – 22:00 Градски музеј Врбас -  Изложба ЗА КОЈИ ЖИВОТ ТРЕБА ДА СЕ РОДИМ – обележавање пола века R'n'R у Врбасу

19:00 Плато испред Градског музеја Врбас -  Музеји у гостима: ЗРЕЊАНИН

20:00 Плато испред Градског музеја Врбас – Концерт зрењанинског бенда  „САТЕЛИТ“ - вече евергрин музике

Доњи Милановац

07:00 – 15:00 Јавно предузеће „Национални парк Ђердап“ – Стална поставка (Могуће стручно вођење кроз поставку.)

Жагубица

10:00 – 22:00 Стари дом Жагубица - Музеј у гостима – предмети из збирки Народног музеја Пожаревац Археолошко благо Хомоља

Зрењанин 

10:00 – 22:00  Народни музеј Зрењанин – Изложбе „Благо нама децама што смо таки мали – Детињство у традиционалној породици“ и „Музеј за децу“

 

Јагодина

10:00 – 22:00 Галерија Завичајног музеја – изложбa “Живот народа и претрајавање храмова: фотографска сведочанства Етнографског музеја

19:00 Завичајни музеј Јагодина – Предавање др Бранислав Цветковић, Значај фотографије у музеолошком и научно-истраживачком раду

12:00- 15:00 и 17:00 – 20:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Отворени конзерваторски атеље – припрема донираних скулптура за излагање

10:00 – 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности –  Пројекције документарних филмова

 

Београдски атлас Јована Цвијића
Београдски атлас Јована Цвијића

Краљево

10:00 – 22:00 Легат Оливере Радојковић Чоловић – Стална поставка

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја Краљево - „Београдски атлас Јована Цвијића”, гостујућа изложба из Музеја града Београда

10:00 – 19:00 Галерија народног музеја Краљево - Стручна вођења кроз поставку изложбе „Београдски атлас Јована Цвијића”за ученике основних и средњих школа

18:00 Галерија народног музеја Краљево - Предавање „Јован Цвијић – геолог”

.

Крушевац

10:00 – 22:00 Народни музеј Крушевац – Стална поставка (посетиоцима овогодишње манифестације доступан је новоотворени део поставке)

10:00 – 22:00 Кућа Симића – Стална музејска поставка експоната Народног музеја Крушевац

10:00 – 22:00 Уметничка галерија – Изложба „Активизације 2014‒2016

.

Књажевац

10:00 – 22:00  Звичајни музеј Књажевац – “Музеј у гостима“ Гостовање Народног музеја у Зајечару

 

10:00 – 22:00 Звичајни музеј Књажевац –  „БИБЕРЧЕ, Изложба минијатурних посуде из праисторијских збирки

Лесковац

12:00 Народни музеј Лесковац – Отварање изложбе „Сима Жикић – сведок ратних страдања“ Завичајног музеја Књажевац

10:00 – 22:00 Тексилни музеј у Стојковцу – Стална поставка

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – „Изложба музејских публикација“ – од оснивања Музеја до данас

10:00- 22:00 Градска кућа (Народни музеј) – Стална етнографска поставка

.

Нови Пазар

10:00 – 22:00 Музеј Рас –  Изложба„Писмо и Традиција  натписи на етнографским предметима“Етнографски  Музеј у Београду гостује у Музеју „Рас“

.

Неготин

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка у Мокрањчевој кући

10:00 – 22:00 Музеј Хајдук Вељка (Музеј Крајине) – Стална поставка

10:00 – 22:00 Тодорчетов конак – Изложба „Ђорђе Вајферт Музеја рударства и металургије у Бору

 

Ниш

10:00 – 22:00 Галерија „Србија“ (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) ДАНИЈЕЛА ФУЛГОСИ - изложба колажа „ЛИНИЈЕ ВРЕМЕНА“

10:00 – 22:00 Павиљон у тврђави (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) - ГРАФИЧКА РАДИОНИЦА „СИЋЕВО 2015/16 „

.

Колски одбојник, шта то беше
Колски одбојник, шта то беше

Панчево

12:00 Народни музеј Панчево – Отварање поставке „Ја српски пишем, читам, мислим“ – допринос акцији „Негујмо српски језик“ Министарства културе и информисања РС

19:00 Народни музеј Панчево –  Отварање изложбе „Колски одбојник, шта то беше?“

10:00 – 22:00 Народни музеј Панчево – Изложба „Дрворези и бакрорези музеја Српске православне цркве“

.

Параћин

10:00 – 22:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Гостујућа изложба Природњачког музеја из Београда  „Старо и нестало воће Србије“

10:00 – 14:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Радионица са децу – Музеј као инспирација

20:00 Двориште Завичајног музеја „Параћин“ Пројекција филма „Петрус – средњевековно утврђење“

.

Петровац

08:00 – 22:00 Завичајни музеј Петровац на Млави – „Пјер Крижанић – цртежи и карикатуре“

08:00 – 20:00 Народна библиотека „Ђура Јакшић“ - Изложба стрип цртежа Спасоја Кулаузова Стрип стрип 

09:00 – 20:00 Галерија КругПролећна изложба Удружења ликовних уметника Петровац

10:00 – 18:00 Завичајни музеј Петровац на Млави – Радионице: „Карикатура кроз пазл игру“, „Појмовник историје и баштине мог краја“

.

Пожаревац

07:00 – 22:00 Народни музеј Пожаревац - Археолошка поставка предмета из збирки Праисторија, Антика и Виминацијум

10:00 – 22:00 Галерија савремене уметности – Изложба Сибирски номадски свитак“

10:00 – 22:00 Стари дом Жагубица - Музеј у гостима – предмети из збирки Народног музеја Пожаревац Археолошко благо Хомоља

.

Пирот

10:00 – 15:00 Куће породице Христић (Музеј Понишавља) – Стална поставка „Стара кућа Пирота“

10:00 – 22:00 Пиротски град (Музеј Понишавља)– Стална археолошка поставка

 

Прокупље

10:00 – 22:00 Народни музеј Топлице - Изложба “Добруџански ратници“ Музеј Војводине

10:00 – 22:00 Галерија “ Божа Илић“Изложба „Сећање на хероје Топличког устанка 1917.“ ( Центар за културу “ Драинац“ Блаце)

17:00 Народни музеј Топлице -  Отварање изложбе „Беч 1814/15 град и конгрес“ Аустријски културни центар

15:30 Народни музеј Топлице -  Музејска учионица „Шта је то Музеј и шта се чува у њему?

17:00  Народни музеј Топлице -  Отварање изложбе „Беч 1814/15 град и конгрес”,

Аустријски културни центар

18:00  Народни музеј Топлице -  Посета ученика медицинских школа Србије

19:00  Народни музеј Топлице -  Музичко - поетско вече „Осмех и сунце увек иду заједно

Плесна школа „Сунце” Прокупље

 

Рашка

12:00 – 14:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића - Стручно вођење кроз сталну поставку „Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915“

10:00 – 22:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија –Студијска изложба Музеја наивне и маргиналне уметности Јагодина “Изложбена и издавачка делатност МНМУ 1960-2015”

10:00 – 22:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића - Прстење од 4. до краја 19. века из музејских збирки Музеја „Рас“ из Новог Пазара

18:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија – Представљање Галерије РИМА  и промоција три монографије о цртежима Владимира Величковића (издање Галерије РИМА)

 

Рума

10:00 - 22:00 Завичајни музеј Рума – Музеј у гостима – Галерија „Лазар Возаревић“

.

Сомбор

10:00 – 12:00 Вртић у Сомбору -„Музеј у коферу“, музеј у гостима у вртићу

.

Десанка Максимовић, Памтићу све
Десанка Максимовић, Памтићу све

Сопот

09:00 – 15:00 Центар за културу Сопот – Стална поставка „Рим на Космају“, археолошка збирка, стручно вођење Сузана Анастасов Марковић

11:00 – 14:00 Хол Центра за културу Сопот – Вајарска радионица

10:00 – 15:00 Галерија Центра за културу Сопот – Едукативна изложба Десанка Максимовић „Памтићу све“ Библиотека Града Београда

 

Сремски Карловци

10:00 – 22:00 Завичајна збирка - "Чајници - сведоци прошлости" (из колекције Марије Касаш)

Сремска Митровица

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) – Стална археолошка поставка

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба „Битка на Легету” 100. великог рата

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба природњачког музеја из Београда „Три боје вина

19:00 Свечана сала Музеја Срема (Вука Караџића 3) – Предавање:„Значај Етнографског истраживања у социокултурној антропологији“

 

Суботица

10:00 – 22:00 Савремена галерија Суботица - Изложба Колекција: 55 разлога за размишљање о прошлости и садашњости

18:00 Савремена галерија Суботица -  Радионица колажа за децу

11:00 Градски музеј Суботица - Чипкане приче - представа Дечјег позоришта Суботица

Играоница у оквиру изложбе Пала Петрика

Ужице

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Изложба „Лапидаријум античких споменика од II до IV века“

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Јокановића кућа-градска кућа с краја XIX и почетка XX века.

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Хидроцентрала под градом

10:00 – 22:00  Народни музеј Ужице – „Слике времена и догађаја на српском новцу“, Изложба Народне банке Србије, Београд

Ћуприја

10:00 – 22:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ –  Чика Игор и Ћупријски музеј

19:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ –  Отварање изложбе „Звуци света“

.

Чачак

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја Чачак – Музеј у гостима – Народног музеја Крагујевац „Порекло музичких инструмената код Срба“

.

Шабац

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Изложба Српски санитет 1914-1918

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Изложба „Јанко Веселиновић

19:00 Народни музеј Шабац – Промоција књиге др Александра Недока, Ваљво- српски ратни хируршки центар и град- болница у епицентру велике епидемије 1914-1915

 

Шид

10:00 – 22:00 Музеј наивне уметности „Илијанум“ Шид – Стална поставка са 31. сликом Илије Башичевића

10:00 – 22:00 Галерија слика „Саве Шумановић“ – Изложба „Шидијанке Саве Шумановића“

10:00 – 22:00  Галерија слика „Саве Шумановић“ – Изложба Српска уметност у десет слика.Из колекције Галерије Матице српске

 

Оснивачи