Loading...
Програм 2017 по данима

КАЛЕНДАР: ЧЕТВРТАК 11. МАЈ 2017.

КЛИКНИТЕ ЗА СЛИКУ ЗА ПДФ ВЕРЗИЈУ


ЧЕТВРТАК,  11. МАЈ

Београд

13:00 Галерија Природњачког музеја – Отварање изложбе Метеорити – гласници свемира

17:00 ПТТ Музеј – Стручно вођење кроз сталну поставку Тачка спајања.

18:00 Музеј Вука и Доситеја (Народни музеј) – Предавање Вук пред сликарским штафелајем

10:00 – 22:00 Медија центар „Одбрана“ Велика галерија - Изложба  „Омаж Милану Комненићу“

19:00 Медија центар „Одбрана“ Мала галерија – Изложба Музеј у гостима Градски музеј Вршац „Јавор Рашајски

10:00 – 22:00 Музеј Југославије – Изложба Југо моја Југо-гастарбајтерске приче у објекту Музеј 25. мај о југословенским радницима на привременом раду у Аустрији и Немачкој.

10:00 – 22:00 Продајна галерија Београд - Кристине Нарвида, изложба Бдење. 

10:00 – 22:00 Кућа Сликара - Косанчићев венац 19, изложба у ходницима зграде

10:00 – 22:00 Музеј Паје Јовановића (Музеј града Београда) – Стална поставка

10:00 - 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостима – Музеј Војводине  - Изложба Старинска ткања и заборављени преплетаји

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Музеј у гостима – Бенаки музеј (Атина); у оквиру манифестације Дани грчке културе у Србији

10:00 – 22:00 Етнографски музеј Београд – Изложба Коцкасти универзум – лего у Србији, аутор Ана Дајић

10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба „Ево мене, ето вас... Сећање кнеза Милоша”

 10:00 – 22:00 Конак кнеза Милоша у Топчодеру (Историјски музеј Србије) – Изложба  „Печатњаци и печати из збирке Историјског музеја Србије”

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије - Мултимедијална интерактивна изложба „Србија 1915–1916”

10:00 – 22:00 Историјски музеј Србије - Изложба „Заоставштина Оље Ивањицки”

10:00 – 22:00 Галерија „Инкиостри“( Музеј Примењене уметности) – Изложба „На први (п)оглед“

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, МПУ - Изложба „Србија, рат и плакат“ Три плаката, три аутора, три приче о Србији

10:00 – 22:00 Галерија „Анастас“, МПУ -  Изложба „Плакати Милтона Глејзера из колекције МПУ“

09:00 – 17:00 Галерији ЗАПРОКУЛ-а (Завод за проучавање културног развитка) - Изложба слика насталих крајем XIX и у XX веку „Загонетно и обично“ представљање Народног музеја Панчево

09:00 – 14:00 Јеврејски историјски музеј -  Стална поставка

Музеј позоришне уметности Србије –  Изложба Позориште "Мата Милошевић", ФДУ

12:00 – 18:00 Кућа Краља Петра Првог – Изложба “Ковачички караван“,група уметника и сликара Ковачице, Младен Јагушт ( вођење и програм)

10:00 – 22:00 Салон Музеја савремене уметности Београд - Изложба Дејан Марковић: State of Nature

10:00 – 16:00 20:00 – 22:00 Галерија Српске академије наука и уметности - Изложба Градина на Јелици.Утврђени центар у Илирику VI века и вишеслојно археолошко налазиште

10:00 – 22:00 Центар за културу Гроцка – Изложба „Формулације на папиру“

10:00 – 22:00 Музеј аутомобила – Стална поставка

Нови Сад 

12:00 – 17:00 Покрајински завод за заштиту природе –  РАДИОНИЦЕ „ВОДНИ АГЕНТ – ПУТЕВИ ВОДЕ“

19:00 Спомен-збирка Павла Бељанског – Отварање изложбе Графички омнибус: Љубомир Ивановић, Михајло С. Петров, Ђорђе Андрејевић Кун, део фондова Народне библиотеке Србије

19:00  Спомен-збирка Павла Бељанског –  Отварање изложбе Уметници, академици из колекције Павла Бељанског

Плакатирање геноцида
Плакатирање геноцида

19:00 Клуб Друштва новинара Војводине – Отварање изложбе „ПЛАКАТИРАЊЕ ГЕНОЦИДА“

10:00 – 22:00 Српска академија наука и уметности Огранак САНУ у Новом Саду - Кикинда XX/XXI Гостујућа изложба Народног музеја Кикинда.

10:00 – 22:00 Архив Војводине – Изложба „300 година ослобођења Панчева од Турака

10:00 – 22:00  Музеј града Новог Сада – Изложба „Траг мача, траг пера“ Оригинална писма Еугена Савојског

10:00 – 22:00 Музеј града Новог Сада –  QUATTRO GATOS - Четири мачора

10:00 – 22:00  Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића -  Изложба слика Доброг Стојановића

10:00 – 22:00 Галерија Ликовне Уметности Поклон Збирка Рајка Мамузића – 9x3 Изложба слика и графика наставника и сарадника катедре за графику Академије уметности у Новом Саду

10:00 – 22:00 Покрајински завод за заштиту природе – Изложба фотографија „СТЕНЕ – СКРИВЕНЕ БОЈЕ И ОБЛИЦИ“

 

Аранђеловац

09:00 – 17:00 Споменик природе „Рисовача“ - Стална поставка у пећини Рисовачи

09:00 – 17:00 Знаменито место „Орашац“ -  Стална поставка

18:00 Народни музеј Аранђеловац – Отварање изложбе  „Између костима и орнамента – винчанске антропоморфне фигурине“, изложба Народног музеја из Смедеревске Паланке

Бела Црква

19:00 Музеј у Белој Цркви – Отварање изложбе „Слике Вароши“ Прикази Беле Цркве у сликарству поводом 300 година од оснивања града

Бор 

19:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – Отварање изложбе ''Битка на Легету'', представљање Музеја Крајине из Неготина

16:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – Концерт Етно музике

20:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – Радионица Плесом кроз време: Бор у послератном периоду 

10:00 – 22:00 Музеј рударсва и металургије „Бор“ – ''Манкала – мисаона игра'' у просторијама Музеја

Ваљево

10:00 – 22:00 Модерна галерија Ваљево - Изложба "Љуба-слике"

Врњачка бања

10:00 – 22:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање – „Шумови мора“ , изложба Природњачког музеја из Београда.

18:00 Завичајни музеј – Замак културе, Културни центар Врњачке Бање – Отварање изложбе Поруке Горње Мезије, археолошка изложба нз Завичајног музеја из Јагодине

Врбас

19:00 Ликовна галерија – Отварање изложбе фотографија „Музеј као инспирација“

19:00 Градски музеј Врбас -  Отварање изложбе ЗА КОЈИ ЖИВОТ ТРЕБА ДА СЕ РОДИМ – обележавање пола века R'n'R у Врбасу

20:00 Плато испред Градског музеја Врбас – Концерт Дада Топића; Предгрупа: Blow

Врање

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја – Изложба радова Децембарска група 1955-60, из збирке Савремене галерије Зрењанин

10:00 – 22:00 Народни музеј – Изложба  Ентеријер врањске градске куће из прве половине 20.века – трпезарија и спаваћа соба

10:00 – 22:00 Музеј кућа Боре Станковића - Мајски атеље под старим дудом, отворено двориште Музеј куће за полазнике ликовне радионице Народног универзитета

Горњи Милановац

19:00 Галерија Музеја рудничко-таковског краја - Промоција књиге ПОГЛЕД КРОЗ НАСЛЕЂЕ Завода за заштиту споменика културе Краљево

 Доњи Милановац

07:00 – 15:00 Јавно предузеће „Национални парк Ђердап“ – Стална поставка (Могуће стручно вођење кроз поставку.) 

Зрењанин

19:00 Народни музеј Зрењанин – Отварање изложби „Blago nama decama što smo taki mali – Detinjstvo u tradicionalnoj porodici“ i „Muzej za decu“

Жагубица

10:00 – 22:00 Стари дом Жагубица - Музеј у гостима – предмети из збирки Народног музеја Пожаревац Археолошко благо Хомоља

Јагодина

19:00 Галерија Завичајног музеја – Отварање изложбе “Живот народа и претрајавање храмова: фотографска сведочанства Етнографског музеја

12:00- 15:00 и 17:00 – 20:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – Отворени конзерваторски атеље – припрема донираних скулптура за излагање

10:00 – 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности –  Пројекције документарних филмова

 

Краљево

10:00 – 22:00 Легат Оливере Радојковић Чоловић – Стална поставка

18:00 Галерија народног музеја Краљево – Отварање изложбе „Београдски атлас Јована Цвијића”, гостујућа изложба из Музеја града Београда

10:00 – 19:00 Галерија народног музеја Краљево - Стручна вођења кроз поставку изложбе „Београдски атлас Јована Цвијића”за ученике основних и средњих школа

19:00 Галерија народног музеја Краљево -  Представљање „Музеја града Београда”, у оквиру теме манифестације „Музеј у гостима”

Крушевац

10:00 – 22:00 Народни музеј Крушевац – Стална поставка (посетиоцима овогодишње манифестације доступан је новоотворени део поставке)

10:00 – 22:00 Кућа Симића – Стална музејска поставка експоната Народног музеја Крушевац

10:00 – 22:00 Уметничка галерија – Изложба „Активизације 2014‒2016

Књажевац

19:00 Звичајни музеј Књажевац –  “Музеј у гостима“ Гостовање Народног музеја у Зајечару - представљање издања музеја о култуној историји Тимочке крајине.

10:00 – 22:00 Звичајни музеј Књажевац –  „БИБЕРЧЕ“, Изложба минијатурних посуде из праисторијских збирки

Лесковац 

10:00 – 22:00 Народни музеј Лесковац – „Изложба музејских публикација“ – од оснивања Музеја до данас

11:00 Народни музеј Лесковац – Смотра археолошог филма

10:00- 22:00 Градска кућа (Народни музеј) – Стална етнографска поставка

10:00 – 22:00 Тексилни музеј у Стојковцу – Стална поставка

Нови Пазар

13:00  Музеј Рас – Отварање изложбе „Писмо и Традиција  натписи на етнографским предметима“Етнографски  Музеј у Београду гостује у Музеју „Рас“

Неготин

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка

10:00 – 22:00 Музеј Крајине – Стална поставка у Мокрањчевој кући

10:00 – 22:00 Музеј Хајдук Вељка (Музеј Крајине) – Стална поставка

10:00 – 22:00 Тодорчетов конак – Изложба „Ђорђе Вајферт Музеја рударства и металургије у Бору

Ниш

10:00 – 22:00 Галерија „Србија“ (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) ДАНИЈЕЛА ФУЛГОСИ - изложба колажа „ЛИНИЈЕ ВРЕМЕНА“

10:00 – 22:00 Павиљон у тврђави (Галерија савремене ликовне уметности Ниш) - ГРАФИЧКА РАДИОНИЦА „СИЋЕВО 2015/16 „

 Панчево

19:00 Народни музеј Панчево – Свечано отварање изложбе „Дрворези и бакрорези музеја Српске православне цркве“

 

Параћин

10:00 – 22:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Гостујућа изложба Природњачког музеја из Београда  „Старо и нестало воће Србије“

12:00 О.Ш. Бранко Крсмановић у селу Сикирица -  Отварање изложбе Од Поморавља до Подунавља - истраживачки пут Марина Брмболића

10:00 – 14:00 Завичајни музеј „Параћин“ – Радионица са децу – Музеј као инспирација

Пожаревац

07:00 – 22:00 Народни музеј Пожаревац - Археолошка поставка предмета из збирки Праисторија, Антика и Виминацијум

10:00 – 22:00 Галерија савремене уметности – Изложба Сибирски номадски свитак“

 Пирот

18:30 – 19:30  Плато испред Сталне археолошке поставке у Пиротском граду – Концерт ученика Музичке школе  Драгутин Гостушки у Пироту

 

Петровац

08:00 – 22:00 Завичајни музеј Петровац на Млави – „Пјер Крижанић – цртежи и карикатуре“

 

20:00 – 22:00 Народна библиотека „Ђура Јакшић“ – Промоција стрип издања

„Црно на бело“ и „Стрип стрип“

20:00 – 22:00 Народна библиотека „Ђура Јакшић“ - Изложба стрип цртежа Спасоја Кулаузова Стрип стрип

 09:00 – 20:00 Галерија КругПролећна изложба Удружења ликовних уметника Петровац

10:00 – 18:00 Завичајни музеј Петровац на Млави – Радионице: „Карикатура кроз пазл игру“, „Појмовник историје и баштине мог краја“

 

Прокупље

14:00 Народни музеј Топлице - Отварање изложбе “Добруџански ратници“ Музеј Војводине

10:00 – 22:00 Галерија “ Божа Илић“Изложба „Сећање на хероје Топличког устанка 1917.“ ( Центар за културу “ Драинац“ Блаце)

12:00  Народни музеј Топлице - Ликовно - литерарни конкурс „Крв живот значи” , Црвени Крст

15:00  Народни музеј Топлице - Музејска учионица „Шта је то Музеј и шта се чува у њему?

18:00 Народни музеј Топлице -  Јавни час „Топлички устанак 1917.“ ОШ „Никодије Стојановић Татко”

19:00 Народни музеј Топлице - Презентација „Стазама српских предака” , Друштво за           неговање историје и традиције српског народа Ниш

Рашка

12:00 – 14:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића - Стручно вођење кроз сталну поставку „Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915“

19:30 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија – Свечано отварање изложбе Студијска изложба Музеја наивне и маргиналне уметности Јагодина “Изложбена и издавачка делатност МНМУ 1960-2015”

10:00 – 22:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“

Поткровље Куће Курсулића - Прстење од 4. до краја 19. века из музејских збирки Музеја „Рас“ из Новог Пазара

20:00 Центар за културу, образовање и информисање „Градац“ Галерија –  Представљање Музеја наивне и маргиналне уметности из Јагодине

Рума

19:00  Завичајни музеј Рума – Отварање изложбе Музеј у гостима – Галерија „Лазар Возаревић“

Сомбор

11:00 Село Кљаићево - Отварање и представљање изложбе Градског музеја Сомбор „Слободан и краљевски град Сомбор, 1749“

Сопот

09:00 – 15:00 Центар за културу Сопот – Стална поставка „Рим на Космају“, археолошка збирка, стручно вођење Сузана Анастасов Марковић, дипломирани археолог и кустос

11:00 – 14:00 Хол Центра за културу Сопот – Вајарска радионица

10:00 – 15:00 Галерија Центра за културу Сопот – Едукативна изложба Десанка Максимовић „Памтићу све“ Библиотека Града Београда

 

Сремски Карловци

10:00 – 22:00 Завичајна збирка - "Чајници - сведоци прошлости" (из колекције Марије Касаш)

Сремска Митровица

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) – Стална археолошка поставка

10:00 – 22:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Изложба „Битка на Легету” 100. великог рата

18:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3) – Отварање изложбе природњачког музеја из Београда „Три боје вина

Суботица

10:00 – 22:00 Савремена галерија Суботица - Изложба Колекција: 55 разлога за размишљање о прошлости и садашњости

18:00  Савремена галерија Суботица - Радионица Све тајне графике

17:30 Градски музеј Суботица - На кога је ово дете - дечја представа на мађарском језику (Палићки позоришни клуб младих)

19:00 Градски музеј Суботица - Предавање Легат који се не види

Трстеник

10:00 – 22:00 Музеј при Народном универзитету Трстеник – Изложба фотографија „Трстеник са околином“ – ауторско вођење

Ужице

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Изложба „Лапидаријум античких споменика од II до IV века“

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Јокановића кућа-градска кућа с краја XIX и почетка XX века.

10:00 – 22:00 Народни музеј Ужице – Хидроцентрала под градом

18:00 Народни музеј Ужице – Отварање изложбе „Слике времена и догађаја на српском новцу“, Народне банке Србије, Београд

Ћуприја

10:00 – 22:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ –  Изложба Просторна графика

10:00 – 22:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ –  „Чика Игор и Ћупријски музеј“

18:00 Музеј „Хореум Марги-Равно“ – Радионица на тему дигиталне уметности, INTERFEJS DIZAJN SPIRIT

 

Чачак

10:00 – 22:00 Галерија Народног музеја Чачак – Музеј у гостима – Народног музеја Крагујевац „Порекло музичких инструмената код Срба“

10:00 – 11:00 Галерија Народног музеја Чачак  –  Радионице за децу предшколског узраста „Наши народни инструменти“

Шабац

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Изложба Српски санитет 1914-1918

10:00 – 22:00 Народни музеј Шабац – Изложба „Јанко Веселиновић

 

Шид

10:00 – 22:00 Музеј наивне уметности „Илијанум“ Шид – Стална поставка са 31. сликом Илије Башичевића

10:00 – 22:00 Галерија слика „Саве Шумановић“ - „Шидијанке Саве Шумановића“

18:00 Галерија слика „Саве Шумановић“ – Отварање изложбе Српска уметност у десет слика.Из колекције Галерије Матице српске

 

Оснивачи