DONJI MILANOVAC: JP „NACIONALNI PARK ĐERDAP“

JAVNO PREDUZEĆE „NACIONALNI PARK ĐERDAP“

Kralja Petra I 14a

VEB ADRESA

STALNA POSTAVKA

Radnim danima od 07:00 do 15:00 časova

U subotu 20. 05. od 18:00 do 21:00 čas

Centar za posetioce Nacionalnog parka Đerdap sadrži postavku sa eksponatima koji na najbolji način reprezentuju prirodne i kulturne vrednosti područja. Postavku čine preparati divljih životinja, ptica i riba, interaktivna taktilna izložba fosila sa objašnjenjima na srpskom i engleskom jeziku i Brajevom pismu. Geološko bogatstvo predstavljeno je u geološkoj sobi koja sadrži veliki broj stena, fosila i minerala. U etnološkoj sobi prikazana je kultura življenja ovdašnjeg stanovništva, a kulturna baština replikama skulptura sa Lepenskog Vira i maketom Golubačke tvrđave. Moguće stručno vođenje kroz postavku. (Radnim danima 7 – 15 časova, u subotu 20. maja 18 – 21 čas)

IZLOŽBE

Radnim danima od 07:00 do 15:00 časova

U subotu 20. 05. od 18:00 do 21:00 čas

Svečano otvaranje izložbe 17. 05. 2017. u 18:00 časova

Muzej u gostima - Muzej Krajine, Negotin

Izložba Čuvari narodne baštine Muzeja Krajine iz Negotina (autor izložbe Emila Petrović, viša kustoškinja Muzeja Krajine, Negotin)

Izložba približava posetiocu muzičku tradiciju Negotinske Krajine kroz primere etnološke i folklorističke građe, kao i terenskog istraživanja. Predmet istraživanja su čuvari narodne baštine, što treba posetiocu da omogući da upozna ovu oblast narodne kulture. Rad sadrži dve celine u kojima su istraženi elementi komunikativnog lanca muzičkog izražavanja na primerima instrumentalne i vokalne tradicije. (otvaranje 17. maj u 18 časova, 17 – 31. Maj, radnim danima od 7 do 15 časova, u subota 20. maja od 18 do 21 čas)

Lepenski vir, Praroditeljka, Nacionalni park ĐERDAP

Program za 13. Evropsku Noć muzeja (20. maj)

od 18:00 do 21:00 čas

Otvoren Centar za posetioce Nacionalnog parka Đerdap (stalna postavka i izložba Čuvari narodne baštine)