Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

21. мај 2016 – 12. ЕВРОПСКА НОЋ МУЗЕЈА, ПРОГРАМ

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

СУБОТА 21. МАЈ 2016 - 12. ЕВРОПСКА НОЋ МУЗЕЈА

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:
2105banercic

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

09:00 до 17:00 музеј савремене уметности - Семинар  Коришћење уметничког дела за креирање активне наставе у основном и средњем образовању - Галерија-Легат Милице Зорић и Родољуба Чолаковића, Родољуба Чолаковића 2 (Пријаве до 16. маја 2016. на адресу olja@msub.org.rs )

12:00 ПTТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

12:00 ПTТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

13:00 Музеј историје Југославије - цоколско посело и ауторско вођење кроз изложбу Ко је соко-таје је Југословен.

16:00 Историјски музеј Србије – драмски приказ: Што се боре мисли моје – Конак кнеза Милоша. Због ограниченог броја места долазак је неопходно најавити на телефон 2660- 422.

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

18:00 Народни музеј (Музеј Вука и Доситеја) -  стручо вођење кроз сталну поставку

18:00 до 20:00 Кућа краља Петра I  - промоција књига Драгана Стојкова

18:00 до 22:00 Народни музеј (Музеј Вука и Доситеја) – радионица: Вукови брци

19:00 Народни музеј (Музеј Вука и Доситеја) -  стручо вођење кроз сталну поставку

19:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - историјат  Куће сликара и дружење са уметницима, у простору Продајне галерије Београд

19:00 до 22:00 Музеј примењене уметности - У шетњи са конзерваторима

19:00 до 01:00 Јеврејски историјски музеј - отворена стална поставка Јеврејског историјског музеја.

20:00 Народни музеј (Музеј Вука и Доситеја) -  стручо вођење кроз сталну поставку

20:00 Народни музеј (Музеј Вука и Доситеја) - Музеј у очима странца: стручно вођење биће уприличено на енглеском језику

20:00 Јеврејски историјски музеј -  Изложба  Матилда није ту, видео – пројекција перформанса уметнице Један дан - Клариса и разговор са уметницом о мотивима и порукама њених уметничких дела.

21:00 Народни музеј (Музеј Вука и Доситеја) -  стручо вођење кроз сталну поставку

21:30 Јеврејски историјски музеј -  поново пројекција Један дан - Клариса

Музеј позоришне уметности Србије - концерт награђених ученика МШ „Јосиф Маринковић“

Музеј позоришне уметности Србије - Пројекције снимака позоришних представа у којима је играо Властимир Ђуза Стојиљковић.

Природњачки музеј (Мали Калемегдан 5.) – радионица Цртањем изронимо шкољке

Природњачки музеј - Панчићев кабинет

Уметничком простору У10 биће одржана промоција и коктел поводом објављивања другог У10 каталога, публикације који ретроспективно представља све изложбе и пројекте који су одржани у Уметничком простору У10 током 2014. и 2015. године.

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 24:00 Спомен збирка Пабла Бељанског – Ноћ књига

10:00 до 11:00 Спомен збирка Пабла Бељанског (заједнички врт) - Мој мали легат од 10 до 10.

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

10:00 до 22:00 Галерија матице српске - стална поставка српске уметности од XVIII до XX века

10:00 до 22:00 Галерија матице српске - изложба Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

10:00 до 24:00 Архив Војводине – изложба:  Доњи град Петроварадин.

11:00 до 12:30 Галерија матице српске - креативна радионица за децу  Звуци морских дубина

12:00 Галерија матице српске - кустоско вођење кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

13:00 до 14:00 Спомен збирка Пабла Бељанског (заједнички врт) - ментална аритметика на делу: образовни центар Ingenicus

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен

15:00 до 17:00 Спомен збирка Пабла Бељанског  - Читаоница у врту Градске библиотеке у Новом Саду.

17:00 Галерија матице српске - кустоско вођење кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

17:00 до18:00 Спомен збирка Пабла Бељанског(заједнички врт) – мали концерт: Лимански бећари

17:00 до 19:00 Музеј савремене уметности Војводине - Дечија ликовна радионица. Тема: Мој музеј, мој град

17:00 до 21:00 Музеј Војводине (Простор између Дунавске 35 и Дунавске 37)- Мој музеј за Мој град  

17:00 до 24:00 Музеј савремене уметности Војводине - Наташа Теофиловић: DISTANCEгалерија Н и С.

17:00 до 24:00 Музеј савремене уметности Војводине - Презентација студентских радова.

Plakat za decju izlozbu Oseti umetnost (1)

18:00 Галерија Матице српске – отварање изложбе: Изложба дечјих радова Осети уметност

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

18:00 до 22:00 Галерија матице српске - Квиз Потрага за благом

18:00 до 22:00 Спомен збирка Пабла Бељанског(заједнички врт) – уметничка поставка: Боје су у нама

19:00 до 21:00 Спомен збирка Пабла Бељанског – Основна школа Тврђава – дечије стваралаштво као омаж делима Спомен-збирке Павла Бељанског

20:00 Галерија матице српске - Скривене тајне Галерије Матице српске − ученици ОШ „Доситеј Обрадовић“ као мали кустоси.

20:00 Музеј Војводине (Плато, Дунавска 37) - Концерт групе Artan Lilli.

21:00 Галерија матице српске -  отворени конзерваторски атеље Галерије Матице српске.

21:00 до 22:00 Спомен збирка Пабла Бељанског(заједнички врт) – представа: Театар сенки

22:00 Галерија матице српске - додела награда за најбољу причу  Моја Галерија и ја, у мом граду.

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

Покрајински завод за заштиту природе - Изложба и презентација макетарства као хобија.

Спомен збирка Пабла Бељанског - изложба:  Павле Бељански – пријатељ уметника: Стојан Аралица.

Спомен збирка Пабла Бељанског - изложба: Глумачка породица Душановић.

Спомен збирка Пабла Бељанског (Галерија Друштва архитеката Ниша) – отварање изложбе: Архитектура банака и штедионица у Београду (1918–1941)

Сремска Митровица

МУЗЕЈ СРЕМА

12:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) - Продајни штанд крема фармацеутског одељења медицинске школе у Сремској Митровици

18:00 Музеј Срема (Вука Караџића 3.)  - изложба Голубиначке мачкаре

18:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) - радионице археолошког одељења

21:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) -  Пројекције филмова о Сирмијуму и налазима у Срему

Шид

12:00 Галерија слика Сава Шумановић - Стручно тумачење изложбе Једна француска епизода Саве Шумановића.

14:00 Галерија слика Сава Шумановић - Стручно тумачење сталне поставке Галерије слика Сава Шумановић

16:00 до 18:00 Галерија слика Сава Шумановић - Оживите слику. Једна од омиљених слика посетилаца Галерије Ашиковање на месечини у Ноћи музеја оживеће са свима који буду желели да постану део слике

16:00 до 18:00 Галерија слика Сава Шумановић - Галерија ће организовати фотографисање за све заинтересоване.

Зрењанин

17:00 Народни музеј (Атријум)- Концерт Музичке креативне радионице – Музичко забавиште „Колегијум“ диригује проф. Сања Поповић.

17:00 до 18:00 Народни музеј (мали салон) - Комадић по комадић – мозаик авантура – Ликовно-креативна радионица.

17:00 до 19:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – радионице: Сликаоница

17:00 до 19:00 Народни музеј (Салон)- Археолошка радионица за најмлађе: Индијана Џонс и лопатица .

19:00 до 21:00 Народни музеј (Салон) - Археолошка радионица Обојимо прошлост

19:00 Народни музеј (мали салон) - Концерт Гитара међу мозаицима – Наступ ученика Музичке школе "Јосиф Маринковић"

20:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – Концерт: ученика Музичке школе Јосиф Маринковић

21:00 Народни музеј (Атријум)- Концерт хора  Жене мироносице

22:00 Народни музеј (Атријум)- Концерт „БИД бенд – Градски дувачки оркестар Зрењанин”

Народни музеј - Лужички Срби и Банат у склопу средњовековних сеоба

Народни музеј - Шта то беше здравствена култура?

Народни музеј - Записи у стенама

Народни музеј - Хор Јосиф Маринковић – прваци света

Народни музеј - Дим из наших лула

Народни музеј -  Шта је нама наш комбинат дао

Народни музеј - Фотографије производа Комбината „Серво Михаљ” из 1963. и 1964. године.

Народни музеј – Наше стакло – 170 година од оснивања прве фабрике стакла у Србији

Народни музеј - Некропола из Сечња
Панчево

19:00 Народни музеј - Представљање 24. Kоторског позоришног фестивала за децу у оквиру 6. међународног бијенала уметничког дечјег израза  - БУДИ.

Врбас

21:00 Градски музеј КЦВ (Плато испред Градског музеја) – Концерт: канцеларија за младе.

Градски музеј КЦВ (Плато испред Градског музеја) - Ликовна колонија Од 10 до 10

Сомбор

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју  

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

18:00 до 21:00 Градски музеј - Потрага за музејским благом

21:00 Градски музеј - Изложба  цретжа  насталих боравком у музеју током манифестације Музеји Србије, десет дана од 10 до 10.  

20:00 Градски музеј -  Концерт  за Ноћ музеја

Суботица

17:00 до 01:00 Градкса сувенирница - Изложба: Калупи за труковање И њихови отисци.

18:00 до 20:00 Градски музеј -  Играоница за децу под називом: Зец у купусу.

18:00 Градски музеј - стручно вођење кроз изложбу: Централни Балкан између грчког и келтског света, Кале – Кршевица, 2001–2011. – гостујућа изложба Народног музеја у Београду

19:00 до 21:00 Градски музеј - Играоница инспирисана изложбом Централни Балкан између грчког и келтског света, Кале – Кршевица, 2001–2011.

19:00 до 21:00 Градски музеј - Радионица израде белог веза

19:00 Градски музеј - стручно вођење кроз изложбу: Дела бечких барокних мајстора у Војводин.

20:00 Градски музеј - стручно вођење кроз изложбу: Сликарство и вајарство југословенских аутора из уметничке збирке Градског музеја Суботица (1918–1940, 1945–1990), I део.

21:00 Градски музеј - стручно вођење кроз изложбу: Оскар Војнић (1864-1914.).  

22:00  у дворишту Музеја: концерт групе: Sin Seekas.

23:00 Градски музеј - стручно вођење кроз изложбу: Галерија мађарске ликовне уметности у Војводини (1830-1930.).

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

19:00 Музеј рударства и металургије  - Изложба Од филмске траке до дигиталне телевизије .

Зајечар

19:00 Народни музеј - Iзложба Мозаик праксис

19:30 Народни музеј - Презентација књиге  Мозаик у Србији 1950-2015

Књажевац

19:00 Завичајни музеј (двориште музеја) - Наши славни суграђани - презнетација Завичајног појмовника

20:00 Завичајни музеј (двориште музеја) - Ноћ музике у музеју

Неготин

17:00 Музеј Крајне (у дворишту Мокрањчеве куће) - Наступ хора Вивак: Музичке школе Стеван Мокрањац.

18:00 Музеј Крајне - Предавање о археолошком локалитету Врело-Шаркамен.

19:00 Музеј Крајне(у музеју Хајдук Вељка) - Наступ школе певања Иве Мрвош.

20:00 Музеј Крајне(у музеју Хајдук Вељка) - Изложба радова ликовне радионице Исидоре Живковић.

staro-nestalo-voce-srbije_660x330

Петровац на Млави

19:00 Завичајни музеј (испред зграде Музеја)-Удружење гљивара Вилино коло из Петровца на Млави организује изложбу јестивих гљива

20:00 Завичајни музеј - Отварање изложбе: Старо и нестало воће Србије

20:00 Завичајни музеј (зграда у дворишту старе основне школе, Српских влдара 119) - радионица Укуси из целог света.

Пирот

21:00 Музеј Понишавља ( у Музеју Хајдук Вељка)-Наступ неготинске рок групе Storm.

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!  

У Галерији Музеја Понишавља биће отворена изложба подназивом И док школско звонце звони.

Пожаревац

Народни музеј - Изложба римске нумизматике  под називом Царски портрети на римском новцу и лапидаријум са мермерним споменицима који су за ову прилику очишћени и конзервирани

Изложба скулптура из фонда историјско уметничке збирке НМП – Галерија Миодрага Марковића

Народни музеј - изложба под називом 'Мириси и боје наше кухиње

Смедерево

16:30 до 22:00 Музеј у Смедереву(Вила Златни брег- некадашњи летњиковац династије Обреновић у Смедереву) -  Програм Вече у Вили династије Обреновић .Музички тренутак: Омладински оркестар СВЕТЛОСТ.  Посете су могуће искључиво након претходног пријављивања у Туристичко-информативном центру Смедерева, Трг Републике, телефоном 026/615.666 или путем е-поште vila.obrenovic@smederevo.org.rs . Пријаве посетилаца се примају најкасније до два дана пред планирани обилазак Виле.

20:00 Музеј у Смедереву  - Отварање изложбе Смедерево у објективу младих фотографа.

18:00 до 22:00 Музеј у Смедереву (Смедеревска тврђава) - Ноћ на Двору Бранковића. Двор деспота Ђурђа Бранковића у Смедеревској тврђави биће отворен за посетиоце.

Ноћ старих заната. сет радионица старих заната. (од 18:00 до 22:00)

Изложба Мој град душу има (у 17:00, Атеље Валтер; Немањина 10)

Сопот

10:00 до 17:00 Центар за културу (школа) – радионица витештва: Витештво живи

Александровац

Уметничка галерија Вино жупа - Изложба слика УЛС Расиниус

Уметничка галерија Вино жупа (Барик подрум) - Песничко вече У славу вина.

Аранђеловац

19:00 Народни музеј - Отварање изложбе разгледница под називом  Мој град на разгледницама. На изложби ће бити приказане разгледнице из збирке Народног музеја у Аранђеловцу из периода 1900-1940. година на чијим се аверсима налазе мотиви Аранђеловца и Буковичке бање.

19:30 Народни музеј - Ауторско вођење кроз изложбу разгледница Мој град на разгледницама

21:00 Народни музеј - Предавање и видео презентација Даме у бањи

Горњи Милановац

Музеј рудничко – таковског краја – изложба Црни лед, бели снег

17:00  Музеј рудничко – таковског краја – отварање изложбе радова полазника ликовне радионице Иване Јовичић

17:00  Музеј рудничко – таковског краја - дечија радионица Свет буба, лептира и трава

17:30  Музеј рудничко – таковског краја – Шах у музеју

18:00  Музеј рудничко – таковског краја -  представа: Како су дрво и цвет спасили свет

19:00  Музеј рудничко – таковског краја – пројекција филма: Енци менци

20:00  Музеј рудничко – таковског краја – Додела награде и отварање изложбе Криптографија 2016: (моја) природа

20:30  Музеј рудничко – таковског краја – Шетња кроз музичке жанрове  хора и оркестра Краљ Александар I

22:30  Музеј рудничко – таковског краја – концерт:  Пет тибетанаца

Јагодина

Завичајни музеј - Путовање кроз прошлост средњег Поморавља уз водеће експонате Природњачког, Археолошког, Историјског, Уметничког и Етнолошког одељења.

Завичајни музеј (Испред и унутар зграде Завичајног музеја Јагодина) - Тајна песка

Завичајни музеј (Испред и унутар зграде Завичајног музеја Јагодина) - Лабараторија звука

Завичајни музеј (Испред и унутар зграде Завичајног музеја Јагодина) - креативне радионице намењене свим узрастима: Руке у глини

18:00 до 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности -  Шести Сусрет са уметником: Зил Милано - манифестација, изложба и ликовна радионица са децом, као и Промоција новог броја ликовног листа МНМАРТ бр.3.

Краљево

18:00 Народни музеј - Отварање легата Оливере Радојковић-Чоловић. Поставка слика и покућства.

poslednja rec tehnike, kuca simica, krusevacКрушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом

20:00 Кућа Симића – отварање изложбе Последња реч технике

Централна зграда музеја  - Програм Позориште у музеју - који се приређује у сарадњи са Крушевачким позориштем, чији ће глумци извести делове из популарних представа Ваљевска болница и 1915. За ту прилику, на платоу испред музеја биће инсталиран вагон из представе 1915.

Параћин

19:00 Завичајни музеј - Изложба Параћин – Град стакла. Изложба ће бити постављена у подрумским просторијама Завичајног музеја Параћин.

Завичајни музеј- Ученици као водичи

Врњачка бања

19:00 Завичајни музеј - Представа: Обичајник.

20:00 Завичајни музеј - Отварање изложбе Култни колачи.

20:00 Завичајни музеј – Отварање изложбе Владимир Иванчевић-Графике и слике.

Завичајни музеј - Филмски времеплов кратке филмске приче о Врњачкој Бањи обухватају период између два светска рата до шездесетих година 20. века.

Врање

18:00 до 02:00 Народни музеј (Згада Селамлука) - Изложба Мапа Врања из 1883. године

20:00 до 02:00 Народни музеј - Пројекција кратког филма Један тихи дан.

Лесковац

18:00 Народни музеј - Музејска радионица: Мој музеј, мој град.  

20:00 до 22:00 Народни музеј - Концерт класичне музике групе Trio amici.

Ниш

18:00 Народни музеј(Код последње капије) - Отварање изложбе ЗлатНиш – код радионице.
18:20 Народни музеј(Пројектна сала) - Промоција књиге Нишки инцидент.

19:00 Народни музеј(Код последње капије) -  Документарни филм Пут ка слободи 1.део.

19:00 до 20:30 Галерија савремене ликовне уметности (Павиљон у Тврђави) - Моји суграђани – карикатура уживо

19:30 до 20:00 Галерија савремене ликовне уметности (Салон 77) - Трио флаута Музичке школе у Нишу.

20:00 Народни музеј(Код последње капије) -  Округли сто – Центар апел плаца.

21:00 Народни музеј(Код последње капије) - Документарни филм Пут ка слободи 2. део.

21:30 до 22:00 Галерија савремене ликовне уметности (Павиљон у Тврђави) - Наступ хора „Грација“

21:40 Народни музеј(Пројектна сала) - Предавање Слободана Митића.

22:00 до 22:30 Галерија савремене ликовне уметности (Галерија „Србија“.) - Наступ гудачког квартета Факултета уметности у Нишу

22:00 до 22:45 Галерија савремене ликовне уметности (Зграда „Официрског дома) -  Џез оркестар Моба

22:15 Народни музеј (Пројектна сала)- Снимак представе Бесне ноћи Драгише Цветковића.

Прокупље

17:00 до 20:00  Играрије у Музеју:

- Тема „ Мој музеј, мој град “ -  читање и оцењивање радова са литерарног конкурса  

- Фолклор – ученици 4. разреда ( ОШ Ратко Павловић Ћићко )

-  Казивање лирске поезије уз изворну музику – ученици 4. разреда ( ОШ Ратко Павловић Ћићко )

-  Квиз „ Мој музеј, мој град “ - ученици 4. разреда Основних школа Општине Прокупље

-  Модерни плесови - ученици 4. разреда ( ОШ Ратко Павловић Ћићко )

19:00 Галерија Фил Арт – Отварање изложбе Афричка уметност

20:00 Народни музеј -  Јавни час зумбе  са Катарином Арсић

21:00  ОШ Ратко Павловић Ћићко -Љубавна преводилачка поезија  „ Јер за љубав треба имат душу”

22:00 Народни музеј -   Концерт  Марија Тимотијевић

23:30 Народни музеј -   Обилазак музејских поставки  са кустосима и водичима

Галерија Божа Илић – изложба слике Боже Илића и додељивање истоимене награде

Бања Ковиљача

Меморијална галерија битке на Дрини 1914. - Пројекција документарног филма  "Споменици говоре: (Не)заборављени Ужичани у Првом светском рату".

Ваљево

19:00 Народни музеј – Отварање изложбе: Ваљeвски времеплов из мога угла.

20:00 до 00:00 Народни музеј - Анимација садржаја сталних поставки музеја.

20:00 Народни музеј - презентација новоосмишљене едукативне игре Ваљево некад и сад

21:00 Народни музеј (На платоу испред Музеја, а у случају лошег времена у клубу Музеја) – рок концерт.

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда

Музеј РАС - Концерт ученика Средње музичке школе из Новог Пазара.

Музеј РАС - Наступ хора Средње музичке школе.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Пројекција филма: Ђурђевдан, аутор Бранко Станковић. (Медијатека Музеја у Пријепољу)

Пројекција филма: Мост Љубави, аутор Бранко Станковић. (Медијатека Музеја у Пријепољу)

Пројекција филма: Лауш, редитељ Бранка Бешевић Гајић. (Медијатека Музеја у Пријепољу)

Рашка

Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија)

10:00 до 13:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија)-  Путовање кроз калиграфију предавање и радионица.

14:00 до 17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - Путовање кроз калиграфију предавање и радионица.

17:00 до 18:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - стручно вођење кроз изложбу слика (уље на платну) „Портрети знаменитих Рашчана

18:00 до 19:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - стручно вођење кроз изложбу слика Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

19:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - Пројекција филма Милунка Савић - хероина Великог рата.

21:30 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - Пројекција филма Мирослављево јеванђеље.

20:30 до 21:30 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) - стручно вођење кроз изложбу Традиционално – модерно – савремено

Ужице

19:00 Галеријски простор Јокановић куће – Отварање изложбе: Трагови камених сећања.

20:00 Народни музеј – отварање изложбе: Благо из депоа Народног музеја.

Шабац

17:00 Народни музеј – Отварање изложбе: Пре и после ватре.

[1]По данима, сатници и областима: Београд, НовиСад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Неготин, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централна Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка, Шабац)

 

Оснивачи