Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 20. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

ПЕТАК 20. МАЈ

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј – сминар: Са Музејм на ти

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

19:00 Музеј савремене уметности -  Отварање изложбе :Душан Јанковић: Уметник за ново доба  - Галерија-Легат Милице Зорић и Родољуба Чолаковића, Родољуба Чолаковића 2.

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

11:00 до 15:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Образовна камена радионица

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

17:00 до 18:00 Спомен збирка Павла Бељанског - Предавање и пројекција филма Животи Косте Хакмана

18:00 Галерија матице српске - стручно тумачење изложбе: Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

18:00 Музеј Војводине – предавање: Мануфактура  Жолнаи у склопу изложбе Магична реч – Жолнаи

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

19:00 Галерија матице српске - промоција књиге: Његошево велико путовање. Медитације о визуелној култури Италије

20:00 Музеј Војводине – предавање: Воде Војводине у праисторији у склопу изложбе Рибари из равнице  

20:00 Музеј савремене уметности – концерт: Jozef van Wissem

Галерија матице српске - Моја Галерија и ја, у мом граду

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

GOSPODIN-PAVLE-BELJANSKI-Galerija-Kuce-Vojnovica-960x994Спомен збирка Павла Бељанског (Галерија Куће Војновић, Културни центар Инђија) – отварање изложбе: Господин Павле Бељански (1892–1965)

Сремска Митровица

21:00 Музеј Срема (Трг Светог Стефана 15) - предавање о каменим споменицима Сирмијума

Шид

15:00 Галерија слика Сава Шумановић- радионица: путујемо са Савом у Париз.

Зрењанин

11:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – радионица: сликаоница

19:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – предавање:  Ване Бор у српском надреализму

Панчево

12:00 Народни музеј – Отварање изложбе и промоција каталога: Музеј око нас

Врбас

19:30 Градски музеј КЦВ (реформаторска црква) – концерт основне музичке школе Врбас

Сомбор

12:00 Градски музеј - Финале квиза из историје.

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју  

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Суботица

19:00 Градски музеј - Јубиларни концерт Гарден квартета.

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

17:00 Музеј рударства и металургије – радионица: конзервација предмета од текстила

20:00 Музеј рударства и металургије – радионица: Плесом кроз време: Град

Зајечар

20:00 Народни музеј – представљање Бележница

Књажевац

19:00 Завичајни музеј (двориште музеја) - Прича о речима

Неготин

18:00 Музеј Крајне – промоција филма

Пирот

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!  

Сопот

10:00 до 17:00 Центар за културу (школа) – радионица витештва: Витештво живи

12:00 Центар за културу – концерт музичке школе Петар Коњовић

Горњи Милановац

18:00 Музеј рудничко – таковског краја – дечија радионица Путовање кроз време

Јагодина12:00 до 16:00 Музеј наивне и маргиналне уметности - Пројекција филмова о наивним и маргиналним уметницима из серијала Српска аркадија

18:00 до 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности - Пројекција филмова о наивним и маргиналним уметницима из серијала Српска аркадија

19:00 Завичајни музеј – предавање: завичајни музеј и град Јагодина – место и улога музеја у локалној заједници

Крушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом

Параћин

10:00 до 16:00 Завичајни музеј – радионица: Мали археолози

18:00 Завичајни музеј - Ревија античких фризура

Лесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

Плочник, Прокупље
Плочник, Прокупље

Прокупље

08:00 до 12:00 Народни музеј - радионице из историје за ученике 1. и 2. разреда Гимназије  (пројекција филмова, фотографија и презентација; локална историја...)

10:00  Велика научна журка у Плочнику

12:00 Гимназија   Прокупље и банка Societe Generalе - Предавање Дигитално банкарство као савремени канал продаје

18:00  Филм клуб Прокупље - Dancing with Maria Филмски фестивал Слободна Зона 2016  

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

19:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – отварање изложбе: Традиционално – моредно – савремено

 

Оснивачи