Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 19. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

ЧЕТВРТАК 19. МАЈ

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:   
banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Тајна бакине шкриње.

10:00 до 17:00 Народни музеј – сминар: Са Музејм на ти

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

13:00 Јеврејски историјски музеј – Видео пројекција: Један дан има 52 живота

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 Кућа краља Петра I - Концерт ученика Музичке школе Јосиф Маринковић из Вршца

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

18:00 Музеј савреме уметности - Изложба  Београд: неместе

18:00 Музеј савреме уметности (у Салону МСУ) - Разговор о пројектима МСУ који су у фокусу имали град и локалну заједницу.

18:00 Музеј савреме уметности - Диференцирана суседства  Новог Београда

19:00 Музеј позоришне уметности Србије - стручно вођење кроз изложбу: Властимир Ђуза Стојиљковић.

Природњачки музеј (Мали Калемегдан 5.) – радионица Цртањем изронимо шкољке

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји

11:00 до 15:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Образовна камена радионица

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

12:00 Музеј савремене уметности Војводине - пројекција документарног:  Олга Јеврић, скулптор, 50 година дана

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

17:00 до 18:00  Спомен збирка Павла Бељанског - Легати Павла Бељанског.

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

18:00 Музеј Војводине – предавање: Архитектура сецесије и употреба керамике као фасадне декорације у оквиру изложбе Магична реч – Жолнаи

19:00 Спомен збирка Павла Бељанског - концертни програм: Мелодије из салона Павла Бељанског

20:00 Музеј Војводине – предавање: Писма рибара у оквиру изложбе Рибари из равнице  

Галерија матице српске - Моја Галерија и ја, у мом граду

Галерије матице српске - дан отвореног конзерваторског атељеа Галерије Матице српске.

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

Шид

15:00 Галерија слика Сава Шумановић – пројекција филма: Сликар и берачица грожђа.

Зрењанин

11:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – радионица: сликаоница

19:00 Народни музеј – отварање изложбе: VII Бијенале мозаика – Трагом енергије и светлости

19:00 Народни музеј – отварање изложбе: Изложба на отвореном Арт тура

19:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка - пројекција филма: Рудолф Бркић – сликар унутрашњег времена.

Панчево

18:00 Народни музеј - Стручно вођење кроз изложбу Скица за портрет карикатуре – из  збирке ликовних уметности Народног музеја Панчево.

Врбас

18:00 Градски музеј КЦВ (реформаторска црква) - Историја пиварства у Војводини у 18. веку

20:00 Градски музеј КЦВ (Биоскоп Југославија КЦВ) – Филмови о Врбасу

Сомбор

12:00 Градски музеј – квиз историје: Мој град кроз векове

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју  

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Суботица

12:00 Градски музеј - Промоција речника изложбе Сликарство и вајарство југословенских аутора из уметничке збирке Градског музеја Суботица – I део.

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

11:00 Музеј рударства и металургије – радионица: Како реконструисати посуду.(.

17:00 Музеј рударства и металургије – радионица: конзервација предмета од текстила

18:30 Музеј рударства и металургије - концерт ученика: Музичке школе Миодраг Васиљевић

20:00 Музеј рударства и металургије (у просторијама галерије Бакар) – радионица: Отисак

20:00 Музеј рударства и металургије – радионица: Плесом кроз време: Колонија

Зајечар

20:00 Народни музеј - предавање: Вашар – Културно наслеђе

Књажевац

12:00 Завичајни музеј - Од трага до блага

19:00 Завичајни музеј (двориште музеја) - Неколико прича о једној слици - портрет Милице Спасић, Уроша Предића из приватне колекције Момчила Тодоровића

Пирот

18:00 до 19:30 Музеј Понишавља - Видео презентација фотографија: Путујем и сликам.

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!  

Сопот

18:00 Центар за културу (велика сала) - музички концерт: Православни појци.  

Горњи Милановац

19:00 Музеј рудничко – таковског краја – Промоција књиге Арчибалда Рајса: Злочини над Србима у великом рату.

biberceЈагодина

19:00 Завичајни музеј – отварање изложбе: „БИБЕРЧЕ“минијатурне посуде из праисторијских збирки Завичајног музеја Јагодина

12:00 до 16:00 Музеј наивне и маргиналне уметности - Пројекција филмова о наивним и маргиналним уметницима из серијала Српска аркадија

18:00 до 22:00 Музеј наивне и маргиналне уметности - Пројекција филмова о наивним и маргиналним уметницима из серијала Српска аркадија

Краљево

19:00 Народни музеј - промоција часописа: Наша прошлост 16

Крушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом

Параћин

10:00 до 16:00 Завичајни музеј – радионица: Мали археолози

20:00 Завичајни музеј - Презентација  Неолитска архитектура у Дреновцу

Врњачка Бања

20:00 Завичајни музеј – отварање изложбе: Кроз свет инсеката, Биолошка изложба Природњачког музеја, Београд.

vrnjacka banjaЛесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

16:00 Народни музеј – музејска радионица: Израда етно сувенира

18:00 Народни музеј – Смотра археолошког филма

Ниш

Народни музеј (Пројекиона сала Логора) – смотра археолошког филма

Прокупље

08:00 до 12:00 Народни музеј - Забавне радионице из историје за ученике 1. и 2. разреда Гимназије (пројекција филмова, фотографија и презентација; локална историја...)

12:00 Народни музеј - Апотекарство у Топличком округу до данашњег дана

14:00 Волонтерски центар - Прокупље Филм Живот младих у доба неолита

18:00 Филм клуб Прокупље - Rams Филмски фестивал Слободна Зона 2016

20:00 ОШ Никодије Стојановић Татко -  Eнглеско и француско вече

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда

Музеј РАС – трибина на тему Мој музеј, мој град.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

Шабац

19:00 Народни музеј - предавање: Конзервација три грађанска портрета Уроша Кнежевића

[1]По данима, сатници и областима: Београд, НовиСад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Неготин, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централна Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка, Шабац)

Оснивачи