Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 18. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми


КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА
[1]

СРЕДА 18. МАЈ

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МУЗЕЈА

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј – сминар:  Са Музејм на ти

12:00 Народни музеј (у Музеју Вука и Доситеја) - Тајна бакине шкриње :Путовање кроз време почећемо обиласком сталне поставке.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

14:00 до 15:00 Музеј позоришне уметности Србије - Говорите ли музички?

14:00 до 18:00 Музеј позоришне уметности Србије - Музички програм децу и омладину: Мастер арт академија

15:30 до 16:30  Музеј позоришне уметности Србије – Дувачи

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 до 18:00  Музеј позоришне уметности Србије – Гудачи

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

18:30 ППТ Музеј - предавање и презентација Предрага Антића

20:00 Музеј савреме уметности - Дан отворених врата у Салону МСУ - Салон МСУ, Париска 14

Етнографски музеј – Округли сто поводом Сведског дана музеја

Етнографски музеј – Свечана скупштина МДС и додела Валтровићеве награде за 2015.

 

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

18:00 Музеј Војводине – предавање уз изложбу: Магична реч – Жолнаи са истоименим предавањем

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

19:00 Спомен збирка Павла Бељанског - Међународни дан музеја: Музеји и културни пејзажи.

20:00 Музеј Војводине – предавање уз изложбу: Рибари ис равнице: симболика рибе.

Галерија матице српске - Моја Галерија и ја, у мом граду.

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

Шид

11:00 до 13:00 Музеј наивне уметности ИЛИЈАНУМ - „Рођендан“ Музеја.

14:00 Галерија слика Сава Шумановић (Спомен кућа Саве Шумановића) - пројекција документарног филма: Сава Шумановић и тајна под Куполом.

14:00 Галерија слика Сава Шумановић - Кустоска прича:  Живот у Шиду између два светска рата.

Зрењанин:

11:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – радионица: сликаоница

19:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка –  концерт: ученика Музичке школе Јосиф Маринковић.

19:00 Народни музеј - Етно-вече: Прело у Музеју.

Панчево

18:00 Народни музеј – стручно вођење кроз изложбу:  Црно и бело – прича о чоколади

Врбас

17:00 Градски музеј КЦВ (Трг Николе Пашића) - анимација за децу: ТИМ и славица.

18:00 Градски музеј КЦВ (Градска библиотека Данило Киш) - Роберт Такарич, мали детективи у Врбасу

Јан Вало - Магични коњи, изложба МОј музеј мој град, Врбас
Јан Вало - Магични коњи, изложба МОј музеј мој град, Врбас

18:00 Градски музеј КЦВ – отварање излоћбе: Мој музеј – мој град

19:00 Градски музеј КЦВ (Рецитаторски студијо) - дечија фолклорна група Фолкорног ансамбла и мали бачки певачи КЦВ.

20:00 Градски музеј КЦВ (Биоскоп Југославија КЦВ) – Филмови о Врбасу

Сомбор

13:00 Градски музеј – округли сто поводом Међународног дана музеја

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју  

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Суботица

18:00 Градски музеј - Отварање изложбе и објава  резултата ликовног конкурса конкурса Мој музеј, мој град.

Бор

10:00 Музеј рударства и металургије – радионица:  Дечији отворени атеље.

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

11:00 Музеј рударства и металургије – радионица:  Како реконструисати посуду.

Неготин

18:00 Музеј Крајне (Музеј Хајдук Вељка) - Промоција зборника: Обреновићи у музејским и другим збиркама Србије и Европе.

Зајечар

19:00 Народни музеј – отварање изложбе: Сновиђења

Књажевац

10:00 Завичајни музеј (двориште музеја) - Музеј у слици - музеј отворени атеље

Петровац на Млави

20:00 Завичајни музеј – презентација: Виминацијум – Археолошки парк.

Пирот

18:00 до 19:30 Музеј Понишавља – трибина: Женске приче

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!  

Аранђеловац

09:00 до 14:00 Народни музеј - Едукативни излет Наш Венчац, наша прошлост

muzejski predmet izazovi obradeЈагодина

18:00 до 20:00 Завичајни музеј - музеолошка радионица: Музејски предмет – изазови обраде.

14:00 до 16:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – промоција новог: Водича МНМУ

19:00 до 21:00 Музеј наивне и маргиналне уметности – промоција новог: Водича МНМУ

Крушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом (14-21. мај у)

Параћин

10:00 до 16:00 Завичајни музеј – радионица: Мали археолози

18:00 Завичајни музеј – отварање изложе радова који су настали у оквиру радионице Музеј као инспирација.

Лесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

Ниш

19:00 Официрски дом Ниш – смотра етнолошког филма. Филмови који ће се приказивати: Заточени због Кануа (трајање 30 мин.); Еоха (трајање 22 мин.); Силажење са анђелима (трајање 75 мин.) (18. мај од 19:00)

Народни музеј (Пројекциона сала Логора) – Смотра археолошког филма

Народни музеј (Спомен соба Радомира Антића)- Креативне радионице за децу.

Прокупље

09:00 до 13:00 ОШ Ратко Павловић Ћићко - Презентација  Живот и дело Николе Тесле

16:00 Филм клуб Прокупље - The yes Men are revolting Филмски фестивал Слободна Зона 2016

18:00  Народни музеј - Мој музеј, мој град: разговор у музеју поводом  Међународног дана музеја  

20:00 Народни музеј - Јавни час: Вече са Николом Теслом поводом обележавања 160 година од рођења

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда

Музеј РАС – трибина на тему Мој музеј, мој град.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Кућа Курсулића – поткровље.) – пројекција филма: Милунка Савић - хероина Великог рата.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

[1]По данима, сатници и областима: Београд, НовиСад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Неготин, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централна Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка, Шабац)

 

Оснивачи