Uncategorized

IN MEMORIAM: Снежана Радивојевић

Снежана Радивојевић

IN MEMORIAM

Са тугом и неверицом примили смо вест да је дугогодишња директорка Народног музеја у Врању, кустос и управница Галерије, Снежана Радивојевић, трагично је изгубила живот у породичном насиљу.

Снежана Радивојевић оставила је снажан печат на развој културе и уметности у Врању.

Рођена у Врању, студије историје завршила је на Филозофском факултету у Београду, а након завршетка студија, у родном граду се запослила као кустос педагог. За директора Народног музеја у Врању именована је 1993. године и на тој дужности је остала до 2007. године, када је прешла на место управника Галерије Народног музеја.

Остаће упамћено да је у време док је Снежана била директор Музеја обновљена зграда Харемлука 1993, основана Галерија Музеја 1995, збирка историје уметности. Покренута су многа археолошка истраживања, интензивна излагачка делатност, а Народни музеј у Врању је обогатио своју колекцију бројним експонатима.

Снежана Радивојевић награђивана је више пута за допринос култури и локалној заједници.

Саучествујемо у болу породице и пријатеља трагично настрадале колегинице.

Сви програми манифестације "Музеји Србије, десет дана од 10 до 10" у Врању се отказују.

СТОП насиљу у породици. СТОП насиљу над женама.