Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 17. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА[1]

УТОРАК 17. МАЈ

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу..(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј – сминар: Са Музејoм на ти

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији

12:00 до 13:00 Народни музеј - Стручно вођење кроз сталну поставку Музеја Вука и Доситеја

13:00 до 14:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Стручно вођење кроз изложбу Музеј у очима странцакоје ће бити уприличено на енглеском језику.

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића, током изложбе "Кућа сликара", Косанчићев венац 19

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбуПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

19:00 Етнографски музеј – предавање: Формирање српске државе у XIX столећу.

19:00 Кућа краља Петра I – концерт: клавирски квинтетAltroSenso.

НовиСад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

12:00 Музеј Војводине – предавање у оквиру изложбе Рибари из равнице: Заштићена природна добра Парк природе Јегичка и Парк природе Бељанска бара.

12:00 до 14:00 Спомен збирка Павла Бељанског – радионица: Креативни на свој начин

12:00 до 17:00 Галерија Матице српске – кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица:Израда скулптура у камену.

17:00 до 18:00 Спомен збирка Павла Бељанског  – Предавање и пројекција филма о сликару Петру Лубарди: Сликари из Малакофа: Петар Лубарда.

18:00 Музеј Војводине – радионица: Све боје дуге.

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

Галерија матице српске – Моја Галерија и ја, у мом граду.

Музеј града Новог Сада – Трврђава из тог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.

Рума

19:30 Завичајни музеј – Отварање изложбе: Уметничко наслеђе – сликарски легати Завичајног музеја Рума.

20:00 Завичајни музеј - Етнолошко наслеђе – пешкири из збирке завичајног музеја Рума.

Зрењанин

11:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – радионица: сликаоница

Врбас

18:00 Градски  музеј КЦВ (реформаторска црква) - Још једна прича о браћи Киш и изградњи канала

20:00 Градски музеј КЦВ (Биоскоп Југославија КЦВ) – Филмови о Врбасу

Сомбор

10:00 Градски музеј – стручно вођење кроз сталну поставку.

12:00 Градски музеј – стручно вођење кроз сталну поставку.

18:00 Градски музеј – стручно вођење кроз сталну поставку.

20:00 Градски музеј – стручно вођење кроз сталну поставку.

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

Градски музеј – Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале:мисаоне игре

11:00 Музеј рударства и металургије – радионица: Како реконструисати посуду.

11:00 Музеј рударства и металургије – радионица археолошког и конзерваторског одељења Антички сјај.

19:00 Музеј рударства и металургије – пројекција ртно филмова: Етно филмови на бис.

Зајечар

14:00 Народни музеј – Представљање књиге Римљани на Ђередапу – историја и натписи

Пирот

Музеј Понишавља – Десет дана за 10% мање!

Сопот

12:00 Центар за културу – књижевни програм: Дечији писац Тоде Николесић.

Јагодина

18:00 до 20:00 Завичајни музеј - Археолошка радионица Тајна песка

18:00 до 20:00 Завичајни музеј -Археолошко – рестаураторска радионица  Археолошка слагалица. (Фоаје Завичајног музеја, први спрат)

Музеј наивне и маргиналне уметности – пројекција филма: Изложбена активност МНМУ 2000-2015.

Краљево

18:00 Народни музеј - Из прошлости за буцућност

19:00 Народни музеј - Предавање: Становници Краљева у 19. веку, порекло – родослови

Параћин

10:00 до 16:00 Завичајни музеј – радионица: Мали археолози

Владимир Иванчевић, Замак културе, Врњачка Бања
Владимир Иванчевић, Замак културе, Врњачка Бања

Врњачка Бања

20:00 Завичајни музеј – Отварање изложбе Владимир Иванчевић - Графике и слике.

Лесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

16:00 Народни музеј – музејска радионица: Израда етно сувенира

18:00 Народни музеј – Смотра археолошког филма.

20:00 Народни музеј – презентација Римске некрополе.

Ниш

Народни музеј (Спомен соба Радомира Антића)- Креативне радионице за децу.

Прокупље

08:00 до 12:00 Народни музеј – радионице из историје за ученике 1.и 2. разреда Гимназије (пројекција филмова, фотографија и презентација; локална историја...)

12:00 Народни музеј - „Апотекарство у Топличком округу до данашњег дана

13:00 Народна библиотека „ Раде Драинац“ Прокупље – Презентација Завичајнез бирке Народне библиотеке „ Раде Драинац “

18: 00 Филм клуб Прокупље - Pearl Button Филмски фестивал Слободна Зона 2016

20:00 ОШ Ратко Павловић Ћићко - Представа - William Shakespeare „ Тo think, or not to think, that is the question“

Нови Пазар

Музеј РАС – Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда

Музеј РАС – трибина на тему Мој музеј, мој град.

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

19:30 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – Промоција три књиге поезије – Центар за културу Градац ( Кућа Курсулића – поткровље).

[1]По данима, сатници и областима: Београд, НовиСад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Неготин, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централна Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка, Шабац)

Оснивачи