Loading...
2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 16. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА [1]

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно:banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј – сминар: Са Музејм на ти

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији  

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

Властимир Ђуза Стојиљковић
Властимир Ђуза Стојиљковић

19:00 Музеј позоришне уметности Србије – Отварање изложбе Власимир Ђуза Стојиљковић.

19:00 Музеј позоришне уметности Србије – стручно вођење кроз изложбу: Властимир Ђуза Стојиљковић.

Природњачки музеј (Мали Калемегдан 5.) – радионица Цртањем изронимо шкољке

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

12:00 Музеј Војводине – предавање у склопу изложбе Рибари из равнице: Рибарска подручја у Војводини и рибочуварска служба ЈБП Боде Војводине.

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

17:00 до 18:00 Спомен збирка Павла Бељанског - Поклањам ти слику, поклањам ти причу.

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

18:00 Спомен збирка Павла Бељанског – радионица: Ал се некад добро јело баш

19:00 Спомен збирка Павла Бељанског - концертни програм: Музика у нама

Галерија матице српске - Моја Галерија и ја, у мом граду

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.  

Шид

11:00 Галерија слика Сава Шумановић - кустоска прича: Последњи пут у Паризу.

18:00 Музеј наивне уметности ИЛИЈАНУМ – Отварање изложбе Сећања

ecka_kolonija_novih_idejaЗрењанин

18:00 Народни музеј (хол) – Отварање изложбе Одјеци – Давно смо се дружили.

19:00 Савремена галерија уметничке колоније Ечка – Отварање изложбе: 60. година Уметничке колоније Ечка - колоније као феномен војвођанске уметности средином педесетих година прошлог века.  

Врбас

18:00 Градски музеј КЦВ (реформаторска црква) - Корени историје Врбаса у средњем веку.

20:00 Градски музеј КЦВ (Биоскоп Југославија КЦВ) – Филмови о Врбасу

Сомбор

Градски музеј (двориште музеј) – пројекција филма: Сарачка радионицаЂуран, традиција дуга један век

Градски музеј (двориште музеј) – пројекција филма: Лаза Костић у Сомбору

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју  

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

19:00 Музеј рударства и металургије – пројекција ртно филмова: Етно филмови на бис.

Књажевац

10:00 Завичајни музеј  - Испеци па реци

19:00 Завичајни музеј - Трибали у долини Тимока

Пирот

18:00 до 19:00 Музеј Понишавља - Радионица Исплативо, а мало цењено

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!  

Аранђеловац

10:00 до 12:00 ОШ „Први српски устанак“ у Орашцу -  Едукативна радионица Народно градитељство аранђеловачке општине.

Јагодина

16:00 до 19:00  Музеј наивне и маргиналне уметности (11. октобар)– ликовна радионица за децу са оштећеним слухом и говором

18:00 до 20:00 завичајни музеј - Палеонтолошка  радионица  Оживимо фосиле.

Крушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом (14-21. мај у)

Параћин

10:00 до 16:00 Завичајни музеј – радионица: Мали археолози

Завичајни музеј – радионица: Музеј као инспирација

Лесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

18:00 Народни музеј – Смотра археолошког филма.

Ниш

Народни музеј (Спомен соба Радомира Антића)- Креативне радионице за децу.

Прокупље

08:00 до 1300 Народни музеј - радионице из историје за ученике 1. и 2. разреда Гимназије (пројекција филмова, фотографија и презентација; локална историја...)   

13:00 Народни музеј -  Предавање  Повлачење српске војске преко Црне Горе и Албаније и превожење до Грчке  официр у пензији Санде Петковски

17:00  Културно – образовни центар  - Презентација о дечијим правима  уз рецитациу

18:00 Филм клуб Прокупље -  El club Филмски фестивал Слободна Зона 2016

20:00 Народни музеј - Музиком обележавамо: 260 година од рођења Волфганга Амадеуса Моцарта  и 160 година од рођења Стевана Стојановића Мокрањца и  Концерт наставника и ученика Музичке школе „ Корнелије Станковић “ Прокупље

Ваљево

Народни музеј (Бранковина) - Традиционална манифестације Десанкини мајски разговори

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда

Музеј РАС – трибина на тему Мој музеј, мој град.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)  

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

Шабац

19:00 Народни музеј - Предавње: Откриће ватре

[1]По данима, сатници и областима: Београд, Нови Сад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централана Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка)

Оснивачи