2016Програм 2016Програм 2016 по данима

Програм за 15. мај 2016. – отварања изложби и посебни програми

КАЛЕНДАР ДОГАЂАЊА [1]

За преузимање комплетног програма, кликните на слику десно: banercic 960x224pix_12-21 maj 2016

НЕДЕЉА 15. МАЈ

Београд (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Становање у прошлости - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу.(пријаве на i.minic@narodnimuzej.rs)

10:00 до 17:00 Народни музеј –  Плава врата - обилажење Домова за старија лица, Герантолошке центре, Дневне боравке и све друге заинтересоване институције са програмом Музеј у коферу. .(пријаве на i.jankovic@narodnimuzej.rs)

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

12:00 до 14:00 Народни музеј (у музеју Вука и Доситеја) - Музеј у комшилуку

12:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији

16:00 до 21:00 Фонд Олге Оље Ивањицки - Посете атељеима сликара Мирјане Јовановић, Љубице Мркаљ, Мирјане Крстевске, Дијане Кожовић, Зорана Пурића, Илије Костова, Ненада Николића.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу Тачка спајања.

17:00 ППТ Музеј – стручно вођење кроз изложбу ПТТ саобраћај током Другог светског рата у окупираној Србији

18:00 Музеј историје Југославије – организоване туре / шетње са водичем.

Природњачки музеј (Мали Калемегдан 5.) – радионица Цртањем изронимо шкољке

Нови Сад (само отварања изложби и посебни програми)

10:00 до 12:00 Музеј града Новог Сада – радионица Одело обоји или га искроји.

11:00 Музеј Војводине - радионица У потрази за инспирацијом…Панонија.

15. мај од 17 до 20 часова, Један дан у Дунавском парку , Салетла у Дунавском парку - радионица, концерт и предавање.

11:00 до 15:00 Покрајински завод за заштиту природе - радионица Образовна камена радионица

12:00 Галерија матице српске - Предавање Џон Кенеди и нова граница културе.

12:00 до 17:00 галерија матице српске - кустоска вођења кроз изложбу Од приватног ка јавном. Уметничка колекција комапније Tarkett.

13:00 до 15:00  Спомен збирка Павла Бељанског – радионица: Музејски детектив

14:00 до 17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда мозаика од камен.

17:00 Покрајински завод за заштиту природе – радионица: Израда скулптура у камену.

17:00 до 18:00  Спомен збирка Павла Бељанског - Предавање и пројекција филма о вајару Сретену Стојавићу: Сликари из Малакофа: Сретен Стојановић

17:00 до 20:00 Галерија матице српске – радионица: Један дан у Дунавском парку

18:00 Музеј града Новог Сада - стручно вођење Подземне војне галерије.

Музеј града Новог Сада - Трврђава из твог угла: посетиоци ће бити у прилици да на неколико начина поделе своје доживљаје Трвђаве.

Сремска Митровица

12:00 Музеј Срема (- Вука Караџића 3) - радионица бубњева и удараљки.

Панчево

18:00 Народни музеј - стручно вођење кроз изложбу  Градитељско наслеђе у делима уметника

Врбас

18:00 Градски музеј КЦВ (реформаторска црква) - концерт: Хор КУД-а Сирмаи Кароља.

Сомбор

17:00 Градски музеј - Чајанка са пријатељима – Дан пријатеља музеја

Градски музеј - Игром до културног блага: Цртежом обележити свој боравак у музеју

Градски музеј - Селфи у музеју: потрага за идентитетом

Бор

10:00 до 20:00 Музеј рударства и металургије – Манкале: мисаоне игре

20:00 музеј рударства и металургије (у просторијама галерије Бакар) – радионица: Отисак

Пирот

Музеј Понишавља - Десет дана за 10%мање!

Галерија Вино Жупа Александровац

Александровац

Уметничка галерија Вино жупа Александровац – отварање изложбе Старе добре Жупске кафане.

Јагодина

Музеј наивне и маргиналне уметности - пројекције филмова Бастијана Женуа

Крушевац

17:00 Централна зграда музеја -  Програм Упознајмо се са геологијом (14-21. мај у)

Параћин

Завичајни музеј – радионица: Музеј као инспирација

Завичајни музеј- Ученици као водичи.

Лесковац

11:00 Народни музеј (Учитеља Јосифа 10.) – радионица: Мали водичи

Прокупље

10:00 до 22:00 Народни музеј - Обилазак музејских постваки са кустосима и водичима.

Ваљево

Народни музеј (Бранковина) - Традиционална манифестације Десанкини мајски разговори .

Нови Пазар

Музеј РАС - Манкаломанија Музеја афричке уметности из Београда.

Пријепоље

Галерија Музеја – изложба: Стара мета ново одстојање из збирке Музеја Војводине у Новом Саду.

Изложбени простор на летњој сцени- изложба:Пријепоље – некад и сад

Главна зграда музеја - изложба: Археолошког материјала са римског локалитета Коловрат (II-IV в.н.е.)

Главна зграда музеја - изложба: Прошлост на дар

Главна зграда музеја - изложба: Пријепоље на фотографијама: крај XIX-почетак ХХ века

Главна зграда музеја - изложба: Владе Дивац - кошаркашка легенда

Главна зграда музеја - изложба: Уметничких дела из историјско-уметничке збирке Музеја

Лапидаријум - изложба: Римске стеле и ципуси са римске некрополе Коловрат (II-IV в.н. е.)

Кућа Јусуфагића- изложба: Рахатлуку краја нема

Монографија Предраг Пеђа Милосављевић

Католичка црква- изложба: Католичка црква у Пријепољу у време градње (крај XIX-почетак ХХ века)

Рашка

12:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Рашка – ратна престоница Краљевине Србије 1915.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – стручно вођење кроз изложбу: Енформел.

17:00 Центар за културу, образовање и информисање "Градац" Рашка (Галерија) – Предстаљање монографије Предраг Пеђа Милосављевић, аутора Здравка Вучинића, издавачка кућа Интерпрес.

[1]По данима, сатници и областима: Београд, Нови Сад, Срем (Рума, Сремска Митровица, Шид),  Банат (Вршац, Зрењанин, Панчево), Бачка (Врбас, Сомбор), источна Србија (Бор, Зајечар, Петровац на Млави, Пирот, Пожаревац, Смедерево), централана Србија (Александровац, Јагодина, Краљево, Параћин, Чачак), јужна Србија (Врање, Лесковац, Ниш, Прокупље, Топлица), западна Србија (Бања Ковиљача, Ваљево, Нови Пазар, Пријепоље, Рашка)