Beograd: Fond Olge Olje Ivanjicki

Fond Olge Olje Ivanjicki

Kosančićev venac 19, Beograd

VEB ADRESA

Izložbe koje će se otvoriti tokom Manifestacije

Od 11.05. do 20.05. 2017. od 10:00 do 22:00 časa

KUĆA SLIKARA“ – Izložba u hodnicima Kuće slikara na Kosančićevom vencu 19.

U starom srcu Beograda, jedna kuća stara više od veka, već punih 70 godina je svojevrsna umetnička kolonija. Kuća slikara, kako je zovu stanari-umetnici, od 1946. godine mesto je u kome umetnici imaju svoje stvaralačke, a često i životne prostore.

Ko je boravio i ko danas ima atelje u jedinstvenoj Kući slikara na Kosančićevom vencu 19 u Beogradu? Kroz istorijat ove kuće, može se sagledati 70 godina istorije umetnosti u Srbiji.

Ovo je jedinstvena prilika da se setimo mnogih umetnika koji su kroz ovu kuću prošli i da se podsetimo na one koji danas ovde imaju svoje „sobe“ i ateljee.

Od 04.04.. do 22.05.2017. od 09:00 do 19:00 časova, u prostoru Prodajne galerije Beograd u KUĆI SLIKARA na Kosančićevom vencu biće otvorena samostalna izložba BDENJE, autorke Kristine Narvida.

POSEBNI PROGRAMI

Muzej u gostima

Fond Olge Olje Ivanjicki u gostima u Istorijskom muzeju Srbije

Izložba „Zaostavština Olje Ivanjicki” predstavlja do sada najobimniji presek Oljinog raznovrsnog umetničkog stvaralaštva na polju slikarstva, vajarstva, modnog dizajna, arhitekture i poezije. Na izložbi su predstavljena brojna dela: gotovo 200 umetničkih slika, skulptura i crteža iz svih perioda njenog stvaralaštva, kao i lični predmeti (fotografije, fonoteka, nameštaj, kolekcija čaša i svećnjaka itd) koji su činili deo njene svakodnevice i bili neiscrpan izvor inspiracije za umetnički rad.

12.05.2017. u 17:00 časova i

19.05.2017. u 17:00 časova

Stručno vođenje kroz izložbu „Zaostavština Olje Ivanjicki“, Suzana Spasić, direktorka Fonda Olge Olje Ivanjicki.

olja za web